Tallinn on paralleelmaailmas elamisega tühjendanud linnakassa

Uudis
|
|
11.12.2013

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Ivi Eenmaa sõnul on Tallinna linnavalitsus erinevate riiki dubleerivate ja küsitavate otsustega sisuliselt tühjendanud linnakassa. Vaatamata mitmetele loodud paralleelstruktuuridele ei ole sellega linnaelanike heaolu suurenenud.

“Tallinnas tuleb lõpetada linlaste raha raiskamine ja linna rahaasjad korda saada. Tuleva aasta linnaeelarve maht on 501 miljonit eurot, millest 95% on juba ette ära jaotatud,” ütles Eenmaa. “Vaatamata linnavalitsuse poolt loodud MUPOle, energiaagentuurile, vee-ettevõtjate järelvalvele, ombudsmanile ja teistele üksustele pole linnakodanike elu muutunud turvalisemaks, hinnad langenud ega kindlasti pole linnakodanikud tunnetanud suuremat õiglusetunnet. Samuti ei muuda ka loodavad munitsipaalpoed meie toidulauda odavamaks, nagu ei võimalda ka munitsipaalpolikliinikute loomine ja toetamine lühendada aega eriarsti juurde pääsemiseks.”

Eenmaa sõnul on tallinlaste reaalsed vajadused hoopis erinevad sellest, mida linnavalitsus pakub. “Linn peaks toetama noori perekondi ja kahekordistama sünnitoetused ning ka suurendama lasteaedadele makstavat pearaha. Lisaks peab linnavalitsus tagama teede jooksva remondi piisava rahastuse ja leidma vajalikud välisvahendid ning omafinantseeringu oluliste infrastruktuuri objektide nagu Russalka ja Haabersti ristmike välja ehitamiseks,” lisas ta. “Jätkuvalt teeb muret lasteaedade investeeringute alarahastus, mida tuleks suurendada 4,5 miljoni euroni.”

“Linna valitsemine on muutunud amööbseks, laialivalgunud piirideta olendiks, mis ainult paisub. Millal see kõik lõhkeb, ei ole teada,” ütles Eenmaa. “Suurest 501 miljonilisest eelarvest läheb linna arengusse vaid 25 miljonit eurot.”

Reformierakonna fraktsioon teeb 2014. aasta linnaeelarve eelnõule sisulised ettepanekud, millele loodab saada volikogu enamuse toetust. Lisaks ei toeta fraktsioon sotsiaaldemokraatide venitamistaktikat, sest ööistungitega, mille peale kulutatakse ebaotstarbekalt maksumaksja raha, ei lahendata mitte ühtegi linlaste probleemi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt