Tallinna halduskogud linnaosade kaotamist ei toeta

Uudis
|
17.02.2009

Eile kogunenud Pirita halduskogu otsustas Tallinna linnaosade kaotamist mitte toetada. Keskerakonna poolt algatatud linnaosade kaotamise eelnõu ei leidnud eelmisel nädalal toetust ka Kesklinna ega Haabersti halduskogus.

„Pirita halduskogu ei pea kuidagi võimalikuks nõustuda keskerakondliku linnavalitsuse plaaniga likvideerida Tallinnas kõik linnaosad. Linnaosad on erinevad ja seetõttu ei saa Pirita probleemidele läheneda samamoodi nagu Lasnamäe omadele,” põhjendas eelnõu mittetoetamist Pirita halduskogu liige Ülle Rajasalu. „Pärast linnaosade kaotamist kaob kindlus, et just konkreetses linnaosas elav ja sealseid probleeme tundev inimene ka linnajuhtide hulka jõuab,” lisas Rajasalu.

„Kutsume kõiki linnaelanikke üles hääletama linnavalitsuse poolt korraldatud küsitlusel haldusreformi alustamise vastu. Sellega toetate oma linnaosade säilimist. Linnaosade säilimise poolt saab oma toetushääle anda ka aadressil www.tallinlane.ee või helistades telefonil 699 9982,” ütles Rajasalu.

„Eilsete arutelude käigus tuli välja, et tänane Pirita linnaosavanem Tiit Terik ei teosta mittemingisugust järelvalvet linna õigusaktide üle ja ei seisa oma linnaosa huvide eest,” lausus Rajasalu. „Leiame, et linna halduskogude otsustusmehhanisme võiks muuta – halduskogu pädevuses peaks kindlasti olema linnaosavanema ametissemääramine,” toonitas Rajasalu.

Linnavolikogu esimees Toomas Vitsut nõudis üle-eelmisel neljapäeval linnaosade kaotamise eelnõud algatades halduskogude kokku kutsumist ning Tallinna põhimääruse muutmise asjus seisukohta.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt