Tartu reformierakondlased: hoiame eakaid ja noori

Uudis
|
17.02.2009

Esmaspäeva õhtul toimunud Reformierakonna Tartu piirkonna juhatuse ja linnavolikogu fraktsiooni ühisel koosolekul 2009. aasta Tartu linnaeelarve kokkuhoiu võimalusi arutades pidasid Tartu refomierakondlased vajalikuks hoiduda lõigetest, mis puudutavad lapsi ja eakaid. Samuti rõhutati vajadust piirata linna tegevuskulusid, sealhulgas vähendada volikogu liikmetele makstavaid hüvitisi.

Reformierakondlasest volikogu aseesimees Verni Loodmaa sõnas, et praegusel majanduslikult keerukal ajal lasub ka volikogul kohustus kriitiliselt suhtuda oma kuludesse ning leida võimalusi kokkuhoiuks. „Oleme kindlalt seda meelt, et viimaste aastate majanduskasvu toel jõudsalt suurenenud volikogu liikmetele makstavaid hüvitisi oleks praeguses olukorras mõistlik ja tartlaste suhtes õiglane kärpida,” ütles Loodmaa.

„Hoolimata valusatest kärbetest kõigis eluvaldkondades peab linnavalitsus silmas pidama, et kokkuhoiu tulemusel ei kannataks need, kes linna abi enim vajavad,” sõnas Tartu linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Neinar Seli.

Seli sõnul peavad eakatele jääma praegused soodustused, nagu näiteks tasuta ühistransport. Lisaks tuleb eakate kõrval silmas pidada ka meie järeltulijaid. „Reformierakonna eesmärk on tagada igale lapsele taskukohane huviringis käimise võimalus ning seetõttu ei tohiks vähendada noortespordi ja huvihariduse pearahasid,” rõhutas Seli.

Linnavalitsus plaanib vähendada Tartu 2009. eelarvet 157 miljoni krooni ulatuses.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt