Tallinna linnaosade säilimiseks on oma toetuse andnud üle 10 tuhande linlase

Uudis
|
16.02.2009

Eelmisel nädalal Reformierakonna poolt Tallinna linnaosade säilitamiseks algatatud kampaania raames on oma toetusallkirja tänaseks andnud üle 10 tuhande tallinlase.

„Linnaosad on erinevad ja seetõttu ei saa Pirita probleemidele läheneda samamoodi nagu Lasnamäe omadele. Pärast linnaosade kaotamist kaob kindlus, et just Sinu linnaosas elav ja sealseid probleeme tundev inimene linnajuhtide hulka jõuab,” ütles Tallinna volikogu reformierakondlaste juht Remo Holsmer. „Just seetõttu kutsume inimesi ülesse oma linnaosa allesjäämise eest välja astuma,” põhjendas Holsmer.

„Linnavalitususe poolt korraldatud pseudoküsitlus on täielik huumor – linnaosade kaotamine on peidetud häguse haldusreformi algatamise taha ning lisaks sellele on küsitluse läbiviimine vastuolus linna õigusaktidega,” lausus Holsmer. „Samaaegselt hämatakse ja rikutakse õiguakte – see on uus tase Tallinna linnajuhtimises,” lisas ta.

Opositsioonierakonnad algatasid eelmisel neljapäeval volikogus eelnõu, millega viidaks küsitlus läbi vastavalt linnaelanike küsitlemise korrale ning inimeste käest küsitaks küsimus: „Kas toetate oma linnaosade säilimist?”. Volikogu esimees Toomas Vitsut keeldus aga panemast eelnõu selle nädalasele volikogu istungile. „Eesmärgi saavutamise nimel ei kohku volikogu esimees rikkuma seadusi ega õigusakte,” taunis Holsmer.

„Kutsume kõiki inimesi üles minema hääletama linnavalitsuse poolt korraldatud haldusreformi alustamise vastu. Sellega toetate oma linnaosade säilimist,” lausus Holsmer.

Reformierakond jätkab sel nädalal allkirjade kogumist linnaosade säilitamiseks. „Antud toetushääled plaanime üle anda sel neljapäeval linnavolikogu istungil, kui tuleb taaskord arutlusele linnaosade likvideerimise eelnõu,” selgitas Holsmer.

Reformierakond kutsub inimesi üles linnaosade säilimise poolt toetushäält andma aadressil www.tallinlane.ee või helistades telefonil 699 9982. Kampaania käigus kannavad reformierakondlased kollaseid salle ja märke, kuhu on peale kirjutatud „Ma armastan Nõmmet”, „Ma armastan Piritat”, „Ma armastan Kristiinet” jne.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt