Tallinn peab kindlustama igale lapsele lasteaiakoha

Uudis
|
17.03.2013

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Õnne Pillaku sõnul tuleb linnavalitsusel pingutada selle nime, et sügisest saaks kõik Tallinna lapsed soovi korral endale lasteaiakoha.

“Tallinn peab lasteaedadesse investeerima ja lasteaiakohti reaalselt juurde looma, sest praegune olukord ei ole rahuldav,“ ütles Pillak.

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juht tuletas veelkord meelde, et lasteaiakoha tagamine igale lapsele on linna otsene kohustus. „Kuid praegune linnavalitsus eelistab lasteaedadesse investeerimise asemel raha kasutada selleks, et ennast teleekraanidelt, ajaleheveergudelt või suurtelt plakatitelt hoolivana näidata. Selline näiline hoolivus ei lahenda aga lasteaedade probleeme,“ lisas Pillak.

„Lasteaiakohtade puudus ei ole linnavalitsusele uudis, see on olnud Tallinna üks peamistest probleemidest juba viimased kaheksa aastat, millega ei ole soovitud tegeleda. Linnavalitsuse aastate pikkuse tegemata töö tulemusel on praegu Tallinnas puudu 6472 lasteaiakohta,“ selgitas Pillak.

Tallinna Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni juhi sõnul kasvab laste arv Tallinnas igal aastal ja see on rõõmustav. „Kahjuks ei kasva käsikäes Tallinna linna panus väikestesse tallinlastesse, näiteks eelmisel aastal vähendas linn lasteaedadele makstavad pearaha 20%. Selle asemel eelistatakse lisaraha panna linnajuhtide fantaasiate elluviimisse,“ rääkis Pillak, tuues näiteks viimased ideed munitsipaalgolfiväljakust ja Moskva pargist.

„Lasteaiakohtade puudus on Tallinnas probleem, mille lahendamist ei saa lükata homsesse. Linnal tuleb leida lisaeelarvega võimalused suurendada investeeringuid uute lasteaiakohtade loomiseks. “ ütles Pillak.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt