Reformierakond: Olukord Tallinna bussiradadega vajab jätkuvalt lahendust

Uudis
|
15.03.2013

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Kalev Kallemets saatis Riigikogu majanduskomisjonile kirja, milles pärib, kas komisjon toetab fraktsiooni ettepanekut muuta Liiklusseadust nii, et ühissõidukiradasid võiksid kasutada ka autojuhid.

„Reformierakonna fraktsiooni ettepaneku kohaselt võiksid lisaks ühistranspordile bussiradasid kasutada ka autojuhid, kellel on kolm või enam kaasreisijat, elektriautod ja taksod,“ ütles Kallemets.

Kallemetsa sõnul pöördus fraktsioon majanduskomisjoni poole möödunud aasta septembris ning komisjoni sõnul loodi selle küsimuse lahendamiseks töögrupp. „Linnavalitsus on tekitanud olukorra, kus infrastruktuuri kasutatakse väga ebaefektiivselt, enamus ajast seisavad bussirajad ja teatriväljak haigutavas tühjuses. Seetõttu küsingi, kas antud töögrupp toetab fraktsiooni ettepanekut.“

„Kolme või enama inimesega sõiduautode lubamine bussirajale aitaks jagada koormust sõidutee erinevate osade vahel ja annaks inimestele motivatsiooni koos sõitmiseks,“ lisas Kallemets. „Antud muudatusega ei kaasne rahalist kulu, aga see suunaks osa liiklusest seisvale ühissõidukirajale ning vähendaks järjekordi ummikute ajal.“


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt