Remo Holsmer: Reformierakonna eesmärk on suurendada maksuvaba tulu

Uudis
|
18.03.2013

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni aseesimees Remo Holsmer ütles pärast tänast parlamendi rahanduskomisjoni istungit, et opositsioon ei suhtu eelarve planeerimisse vastutustundlikult ja kinnitas, et Reformierakonna eesmärk on järgmisest aastast suurendada tulumaksuvaba miinimumi.

 „Reformierakond on välja käinud tulumaksuvaba miinimumi tõstmise vajaduse. Muuhulgas on selle sammu vajadusele viidanud rahandusminister Jürgen Ligi. Hetkel kehtiv määr on 144 eurot kuus,” ütles Holsmer “Kui palju on võimalik tulumaksuvaba miinimumi tõsta, saab selgemaks siis kui rahandusministeerium avaldab aprilli alguses kevadise majandusprognoosi ning analüüsib võimalikke täiendavate vahendit suurust eelarvestrateegias. Maksuvaba miinimumi tõstmine näiteks 10 euro võrra kuus tähendab eelarvele 16-17 miljoni eurost miinust aastas.”

“Mis puudutab maksupoliitikat tulevikus, siis üksikisiku tulumaksu alanemine ühe protsendi võrra 2015. aastast on juba otsustatud. Lisaks peame vajalikuks alandada töötuskindlustusemakset, sest sellest laekuvate vahendite hulk Töötukassas on märkimisväärne ja reserv piisavalt suur. Tööjõumaksude kõrgele määrale on juhtinud tähelepanu kõik Eesti majandust hindavad autoriteetsed organisatsioonid,“ rääkis rahanduskomisjoni kuuluv Reformierakonna saadikurühma asejuht.

Riigikogu rahanduskomisjon lükkas täna tagasi opositsioonierakondade esitatud seaduseelnõud, millega sooviti tulumaksuvaba miinimumi tõsta. Remo Holsmeri sõnul ei olnud sotsiaaldemokraatide ja keskerakondlaste vastavasisulisi eelnõusid võimalik hetkel toetada. Sotside eelnõu järgi soovitakse tühistada tulumaksu alandamine 20%-ni, kuid me ei soovi kahte valikut omavahel vastandada. Ehk eesmärgiks on vähendada tulumaksu kui ka suurendada maksuvaba tulu,” sõnas Holsmer.

“Lisaks sellele ei pea opositsioon pikaajalist eelarve prognoosimist ja eelarvestrateegiat tähtsaks. Kõigepealt tuleb ikkagi selgeks teha, mis on riigi võimalused, mitte jääda lootma, et küll “kuskilt” raha tuleb,” lausus Holsmer “Ma ei pea sellist lähenemist väga heaks praktikaks ja see ei näita opositsiooni kui vastutustundliku fiskaalpoliitika eest seisjat.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt