Tallinn opositsioon: linna eelarvestrateegia ei kajasta õigesti pealinna pikaajalisi kohustusi

Uudis
|
29.05.2008

Linnavolikogu Reformierakonna, Isamaa ja Res Publica Liidu ning Sotsiaaldemokraatliku Erakonna fraktsioonid ei toetanud tänasel volikogu istungil Tallinna eelarvestrateegiat aastateks 2009-2012.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri, Isamaa ja Res Publica Liidu fraktsiooni esimehe Matti Tarumi ja Sotsiaaldemokraatide Tallinna piirkonna esimehe Jaak Juske sõnul ei anna eelarvestrateegia korrektset ülevaadet linna pikaajalistest kohustustest.

Tallinna linna poolt koolide, munitsipaalelamuehituse ja kanalisatsiooni ehitamise (ehk PPP projektide) rajamiseks erasektori partneritega sõlmitud lepingutest tulenevate kohustuste täitmiseks peab linn tasuma igal järgneval aastal üle 400 miljonit krooni. 2013. aastani ulatuvad linna kohustused erasektori partneritele 9 miljardi kroonini.

„Järgmisest aastast kehtima hakkava riigi raamatupidamistoimkonna juhendi kohaselt peavad PPP projektid kajastuma omavalitsuste pikaajaliste kohustuste hulgas,“ ütlesid Holsmer, Tarum ja Juske. „Eelarvestrateegias see nii aga ei ole ja Savisaar üritab igal võimalikul viisil sellest nõudest kõrvale hoida ning riiki petta.“

Opositsioonifraktsioonide hinnangul peaks Tallinn sarnaselt valitsusele leidma võimalusi tegevuskulude kärpimiseks. Linna tegevuskulud kasvavad 2008. aasta 4,8 miljardilt kroonilt aastaks 2011 peaaegu 6 miljardi kroonini.

„Katmaks linna tegevuskulude tõusu, plaanib Tallinn ka igal järgneval aastal võtta 500 miljonit krooni laenu,“ lisasid opositsioonifraktsioonide esindajad. Eelarvstrateegia kohaselt on linna võlakoormus 2008. aasta lõpu seisuga 3,1 miljardit krooni, 2011. aastaks prognoosib strateegia võlakoormuse suuruseks 4 miljardit krooni.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt