Reformierakond: Keskerakond plaanib Tallinnasse uute k-korterite ehitamise lainet

Uudis
|
29.05.2008

Tänasel linnavolikogu istungil tuleb arutlusele „Tallinna teine elamuehitusprogramm“, mille kohaselt tahetakse linnale vajalikele töötajatele ehitada täiendavalt 1000 munitsipaalkorterit kokku ca 900 miljoni krooni eest.

„Korterite ehitamise põhjendamiseks pole koostatud ühtegi adekvaatset uuringut ning jääb täiesti arusaamatuks, mis eesmärgil ja kellele linn uusi k-kortereid ehitama hakkab,“ ütles volikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer elamuehitusprogrammi kommenteerides. “Selge on see, et uute korterite ehitamisega luuakse uut ebaõiglust – keegi valitu saab korteri soodustingimustel üürida ja keegi jääb ilma, üks saab erastada, teine ei saa.“

Projekti kaitsnud abilinnapea Eha Võrk on kinnitanud, et esialgu soovitakse ehitada pilootprojektiga 100 korterit ja alles siis uuritakse, milline on nende järele vajadus. „Taoline katsetamine on küüniline ja ebamõistlikult kallis,“ lisas Holsmer. „Programmis viidatud arvutustele tuginedes läheb ainuüksi pilootprojekt maksma 90 miljonit krooni.“

Programm tugineb teistel otstarvetel kogutud ja aegunud andmetel, näiteks juba 5 aastat tagasi (2003. aastal) Poliitikauuringute Keskuse Praxis poolt läbi viidud uurimusele eluaseme kättesaadavuse kohta riskirühmadele. Ka esmaspäeval volikogu rahanduskomisjonis eelnõud kaitsnud Elamumajandusameti esindaja tugines korterite ehitamist põhjendades abstraktsetele tunnetele mitte reaalsele faktidele.

„Keskerakonnale omaselt on linnavalitsus välja mõelnud endale ise välja probleemi, mida „jõuliselt“ lahendama hakatakse,“ ütles Holsmer. „Samas on Keskerakond korteritega sahkerdamisega Tallinnas omandanud suured kogemused – on ju viimase viie aastaga otsustuskorras sundüürnikele külmkapi hinnaga müüdud ligi 1000 korterit,” lausus ta.

Holsmeri sõnul ootab Reformierakond linnalt märksa pakilisemate investeeringute tegemist. „Selle asemel, et tegeleda linna võtmeristmike – Haabersti liiklussõlme, Ülemiste ristmiku ning Põhjaväila välja ehitamisega, leevendada lasteaiajärjekordi ning ehitada uusi lasteaedu, plaanib Keskerakond algatada ülikalli ning uut ebaõiglust tekitavate k-korterite ehituse.”

Reformierakonna fraktsioon teeb Linnavalitsusele ettepaneku elamuehitusprogrammi eelnõu volikogu istungilt tagasi võtta.

„Tallinna teine elamuehitusprogramm” on leitav aadressilt http://www.tallinnlv.ee/aktalav/Eelnoud/Dokumendid/endok4892.htm


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt