Taavi Rõivas: ees seisab kõigi aegade kiireim pensionitõus (Põhjarannik)

Arvamus
|
19.10.2007

Järgmine aasta toob pensionäridele hea uudise – pension kasvab rekordilised 22%. Iga pensionär saab teada oma 1. aprillist 2008 saadava pensioni summa, kui korrutab praeguse suuruse numbriga 1,22.

Põhjarannik, 19.10.2007

Järgmine aasta toob pensionäridele hea uudise – pension kasvab rekordilised 22%. Iga pensionär saab teada oma 1. aprillist 2008 saadava pensioni summa, kui korrutab praeguse suuruse numbriga 1,22.

Tõsi, kiire on ka hinnatõus (ca 7%), kuid sellele vaatamata paraneb iga pensionäri elujärg keskmiselt 15% võrra. Reformierakond on seisukohal, et praegune keskmine pension 3750 krooni on liiga väike ning juba kolme ja poole aasta pärast peaksid pensionärid saama keskmiselt 6200 krooni kuus.

Selleks,.et pension 6200 kroonini jõuaks, on valitsusliidul kavas muuta pensionide arvestamise valemit. Uus valem arvestab senisest enam sotsiaalmaksu laekumist (50% asemel 80% ulatuses) – lihtsamalt öeldes kas-vavad pensionid umbes kolmandiku võrra kiiremini kui seni. Loomulikult tahaksid valitsus ja riigikogu pensione veelgi kiiremini tõsta, kuid põhjalikud analüüsid näitavad, et see on Eesti jaoks maksimaalne jõukohane tempo.

Olen veendunud, et just maksimaalse jõukohase tempo peabki Eesti riik pensionide tõstmisel valima – praeguste pensionäride pensioni küsimus on palju teravam kui minuvanustel või isegi 40aastastel. 20 või 40 aasta pärast on Eesti elujärg oluliselt parem. Seetõttu on õigustatud ka maksta kogu jooksvalt kogunev raha samal aastal välja ning mitte koguda praeguste pensionäride arvelt suuri summasid reservidesse. Loomulikult on valitsus mõelnud ka reservide kogumisele, kuid see tuleb riigieelarve muude tulude ülejäägi arvelt.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt