Ojuland: „Küberruum” ootab defineerimist

Uudis
|
19.10.2007

Eile Euroopa liberaalide kongressil kübersõja teemalisel debatil esinenud Riigikogu asespiikri Kristiina Ojulandi sõnul tuleb küberterroristidega võidelda lisaks tehnoloogilistele relvadele ka kirjutatud seaduse jõuga.

„Kõigepealt tuleb rahvusvahelises õiguses määratleda termin „küberruum” ja alles seejärel saab nimetada rünnakuid kriminaalseteks,” lausus juristiharidusega Ojuland.
 
Euroopa liberaalide kongressil on esindajad kõikidest Euroopa Liidu liikmesriikidest ning kübersõja teemalisel debatil tõdeti üksmeelselt, et kevadel Eesti vastu suunatud rünnakud rõhutavad vastava seadusandluse vajalikkust. Kristiina Ojulandi sõnul on täna küsimus selles, kas oma lahendustes on kiirem demokraatlik maailm või need jõud, kelle huvides on küberterrorism.

Ühe maailma juhtiva IT-turvalisusega tegeleva ettevõtte Symantec eksperdi Roy Isbelli sõnul oli küberrünnak Eesti vastu häirekellaks kogu maailmale. Oma esitluses tõi ta välja fakti, et kevadel oli Eestis rünnakute tõttu tunniks ajaks rivist väljas ka häiretelefon 112. Milliseid traagilisi tagajärgi oleks see võinud endaga kaasa tuua mõistsid kõik debatis osalenud ning nõustusid selle vältimiseks tarviliku seadusandluse kiire loomise vajalikkuses.
 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt