Siim Kallas hoiatas vabaduse mahamängimise eest

Uudis
|
13.01.2007

Euroopa Komisjoni asepresident ja Reformierakonna auesimees Siim Kallas pühendas enamiku oma täna Tallinnas Reformierakonna üldkogul peetud kõnest vabadusele.

“Euroopa inimene, täna tähendab see ka Eesti inimest, pole mitte kunagi nii vaba olnud. Vabadus on aga paradoksaalne nähtus. Kui ta on olemas, siis teda ei märgata, kui ta kaob, siis on tavaliselt liiga hilja midagi ette võtta,” sõnas Kallas.

“Minu peamine sõnum on – kõik vabadused on võimalik maha mängida. Seda on
ajaloos ikka ja jälle juhtunud. Ka täna on vabaduste mahamängimine võimalik. Miski pole tagatud igaveseks. Praegused arengud Ida-Euroopa riikides on selles mõttes murettekitavad,” sõnas Kallas, viidates riikidele, kus valimised on toonud võimule populistid, kes on hakanud majandusedu toonud poliitikat ringi vaatama ja saavutatut jagama ning lammutama.

“Lihtne on valida turumajanduse ja vabaduse vastane poliitika, aga rasked on selle valiku tagajärjed. Ja raske on nendest tagajärgedest üle saada,” lausus Kallas.

“Uue valitsuse poliitika kujundamisel soovin ma, et Eesti kasutaks ära kogutud potentsiaali tõusuks, edasirühkimiseks, mitte paigalseisuks. Nii nagu iga edukas ettevõtmine, nii ka riigivalitsemine viib riiki edasi siis, kui on head ideed, nende ideede võimekas teostamine, laialdane toetus kõigele uuele ja ka õige ajastatus,” sõnas Reformierakonna auesimees.

Siim Kallase kõne Reformierakonna Üldkogul Estonia kontserdisaalis 13.01.2007.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt