Rummo: Keskerakonna perepoliitika on segi kui Kört-Pärtli särk

Uudis
|
15.01.2007

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo sõnul on Keskerakonna eile väljaöeldud perepoliitika lubadused segi nagu Kört-Pärtli särk pühapäeva hommikul. Nimelt kasutab Keskerakond sünonüümidena sõnu „lapsetoetus” ja „lapsehooldustasu”, mis on täiesti erinevad asjad.

Rummo sõnul makstakse lapsetoetust kõigile lastele kuni 16 aastaks saamiseni ning õppureile kuni 19 aastaseks saamiseni, lastehooldustasu makstakse aga lapsevanematele peale vanemahüvitise lõppemist kuni lapse 3 aastaseks saamiseni.

„On hämmastav, et Keskerakond ei suuda vahet teha kahel täiesti erineval peretoetusel ning tekitab avalikkuses tarbetut segadust,” ütles Paul-Eerik Rummo: „On selge, et lapsetoetuse tõstmine kümnekordseks eeldab üle 10 miljardi lisaraha ning see on võimalik vaid juhul, kui suurendada käibemaksu 27%ni või tulumaksu 36%ni. Suur osa Keskerakonna lubadusi on populistlikud, kuid nii kosmosesse minek on ootamatu isegi neilt.”

Rummo nentis, et ilmselt on suures populismituhinas pakutud umbropsu suurt kasvu ning pole püütudki süveneda perepoliitika sisusse ega eesmärkidesse. Rahvastikuminister täpsustas Kadri Musta öeldes, et lapsetoetust makstakse lapse kohta 300 krooni, mitte 600 krooni.

Rahvastikuministri sõnul on riikliku perepoliitika eesmärk anda vanematele kindlustunne, et lapse sünd ei muutu neile majanduslikult üle jõu käivaks.

Reformierakond on lubanud pikendada vanemahüvitise maksmist 18 kuuni, seadnud eesmärgiks tagada igale lapsele lasteaiakoha ning kehtestada lastele riiklik ringiraha 2000 krooni.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt