Rummo: OSCE ei saa jääda kõrvale küberturvalisuse tagamisest

Uudis
|
21.02.2008

Eesti delegatsioon Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarses Assamblees levitas tänasel Assamblee talveistungil Viinis oma ametlikku ettepanekut lülitada OSCE PA 2008. aasta põhiistungi päevakorda küberjulgeoleku teema.

„Oleme asunud ette valmistama teemakohase resolutsiooni eelnõu ja koguma sellele Assamblee liikmes-delegatsioonide toetust,“ ütles Eesti delegatsiooni juht Paul-Eerik Rummo. „OSCE kui julgeolekualase koostöö edendamiseks loodud laiapõhjaline organisatsioon ei saa kõrvale jääda küberrünnete kui globaalset turvalisust järjest enam ohustava teguri käsitlemisest.“

Lisaväärtusena avaks küberjulgeoleku käsitlemine OSCE raamistikus uue võimaluse ühendada OSCE, Euroopa Nõukogu ja teiste oluliste rahvusvaheliste organisatsioonide jõupingutusi rahvaste  kindlustunde suurendamiseks. Rummo tõi näiteks asjaolu, et selles küsimuses praegu ainsa siduva rahvusvahelise õigusaktiga – Euroopa Nõukogu Küberkuritegevuse Konventsiooniga – on seni ühinenud ainult 22 riiki.

„Kuna konventsioon on avatud ühinemiseks ka riikidele, kes ei kuulu Euroopa Nõukogusse, on esimeseks sammuks, mida OSCE PA  peaks tegema, kõikide riikide kutsumine konventsiooniga liituma,“ lisas Rummo Eesti delegatsiooni nimel tehtud pöördumises.

OSCE PA aasta põhiistung toimub 29. juunist 3. juulini Astanas, Kasahstanis.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt