Raivo Järvi: toetame Läänemere strateegiat

Uudis
|
21.02.2008

Täna Riigikogus toimunud välispoliitika arutelul tegi Reformierakonna fraktsiooni nimel ettekande Raivo Järvi. Oma sõnavõtus avaldas ta toetus peatsele Euroopa Liidu eesistujariigile ja heale naabrile Rootsile Läänemeremõõtme ülesehitamisel Euroopa Liidus.

Raivo Järvi rõhutas, et erakordselt tähtis on selliste suurte tegijate nagu Saksamaa ja Poola kaasamine uude mõõtmesse, mis puudutab ka energiapoliitikat.

“Toetada tuleb ka EL-i ühise energiapoliitika kujundamist, kus välja töötatud raamseadused välistaksid venemaapoolsete sammude teostamist suruda erinevatele Euroopa riikidele siduvaid kahepoolseid energiapakette,” lisas Järvi.

Reformierakondlasest parlamendisaadiku arvates peaks Eesti liikuma president Ilvese poolt soovitud „igavat Põhjariigi teed”. „Vaoshoitud ja heatahtlikud Skandinaavia maad on alati olnud pähkliteks totalitaarsetele režiimidele, kes ei suuda neid liigutada ei sõprade ega vaenlaste leeri.”, lisas ta.

Kõneldes Venemaast ütles Järvi, et „Eesti loodab jätkuvalt, et Venemaa lõpuks suudab kunagise Saksamaa eeskujul endalt maha raputada imperiaalse mõtlemise ja astuda ühte sammu demokraatlike naaberriikidega. Siis saab ehk teoks meie suurunelm, kus saame tõdeda: „Välispoliitika on igavaks muutumas ja – idarindel muutusteta!”.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt