Lauri Luik: ka lasteaiaõpetajad kuulugu hoolekogudesse

Uudis
|
21.02.2008

Riigikogu võttis vastu seaduse, mis tagab lasteasutuse õpetajatele võimaluse nimetada oma esindaja lasteasutuse hoolekogusse.

„Täna kehtiva seaduse järgi kuuluvad lasteasutuse hoolekogusse lasteasutuse iga rühma vanemate esindajad ning kohaliku omavalitsuse esindaja, kuid puudub osalemisvõimalus õpetajatel,” sõnas Luik tõdedes, et see erineb põhikooli- ja gümnaasiumiseaduses sätestatust, kus õpetajad on hoolekogu töösse kaasatud.

Riigikogu kultuurikomisjoni liikme Lauri Luige arvates on just õpetaja see, kes lapsega lasteaias kõige enam kokku puutub ning seetõttu ka lapse sealsetest tegemistest ja vajadustest kõige enam teab.

„Sisseviidud muudatuse eesmärk on võimaldada ka lasteasutuse õpetajatel nimetada oma esindaja lasteasutuse hoolekogusse. Nii paraneb läbi asjatundlike õpetajate osalemise hoolekogudes laste õppekvaliteet ja üldine arenemiskeskkond. „On täiesti loogiline, et ka lasteaiaõpetajate esindaja peaks olema hoolekogu töösse kaasatud,” selgitas Luik.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt