Reformierakond esitas esimese erakonnana Vabariigi Valimiskomisjonile valimisnimekirjad

Uudis
|
15.01.2007

Reformierakond esitas esimese Eesti erakonnana Vabariigi Valimiskomisjonile 2007. aasta Riigikogu valimiste kandidaatide ringkonnanimekirjad ja üleriigilise nimekirja, kandidaatide registreerimise avaldused ja kandideerimisdokumendid.

Reformierakonna peasekretär Kristen Michal ja kampaaniajuht Arto Aas edastasid täna enne lõunat esimese Eesti erakonnana Vabariigi Valimiskomisjonile vajalikud kandidaate ja valimisnimekirjasid puudutavad dokumendid. “Kuna Reformierakonna sisevalimiste teel reastatud üleriigiline valimisnimekiri leidis ka erakonna Üldkogu kinnituse ning nimekiri on üle aegade tugevaim, siis polnud põhjust dokumentide esitamisega pikemalt viivitada,” ütles Michal. Michali sõnul lasub Reformierakonnal kõikides Riigikogu valimisi puudutavates aspektides liidererakonnana vastutus näidata teistele erakondadele eeskuju. “Kuigi nimekirja esitamine võib paista protseduurilise formaalsusena, soovime liidritena seista selle eest, et Eestil läheks ka tulevikus hästi,” lisas Michal.

Reformierakonna kampaaniajuht Arto Aas lisas, et erakonna seekordsest nimekirjast leiab kõiki ühiskonnagruppe esindavaid kandidaate: “Ringkondlike esinumbrite hulgas on nii valitsusvastutust kandud kogenud ministreid kui ka palju võimekaid tulevikutegijaid nagu näiteks Keit Pentus, Kristen Michal või Lauri Luik. Viiendiku kandidaatidest moodustavad kõige kaunimad ja nutikamad naised Eesti poliitikas ning tasakaalustava jõuna on esindatud ka väärikad eakate esindajad.” Aasa sõnul on sedavõrd tugeva meeskonnaga valimisvõitlusse kindel astuda. “Meie kandidaadid on kogenud poliitikud, kelle arvamusega avalikkus on aastaid arvestanud. Kandidaatide aktiivsus ja tugevus meeskonnana annab erakonnale kindlustunde lähenevate valimiste eel väita, et Reformierakond on 2007. aasta Riigikogu valimiste võitja,” lisas Aas. 

Reformierakonna esinumber valimistel on peaminister Andrus Ansip, kes kandideerib valimistel Harju- ja Raplamaa ringkonnas.

Järgmised kaks on Nõmmel ja Mustamäel kandideeriv praegune välisminister Urmas Paet ning Järva- ja Viljandimaa esinumber Meelis Atonen. Nimekirjas neljandal kohal on kauaaegne Tallinna kesklinna vanem ja peaminister Andrus Ansipi büroo juhataja Keit Pentus. Temale järgneb Lauri Luik, kes on Reformierakonna juhatuse liige ning oli Noortekogu esimees aastatel 2003-2005.

Nimekirjas kuues on Tartu linnas kandideeriv Tartu linnapea Laine Jänes, seitsmes Haabersti, Põhja-Tallinna ja Kristiine esinumber justiitsminister Rein Lang ning kaheksas Reformierakonna peasekretär Kristen Michal. Nimekirja esikümne lõpetavad Riigikogu liige Rain Rosimannus ning Võru linnapea Ivi Eenmaa.

Riigikogu aseesimees Maret Maripuu on nimekirjas kaheteistkümnes. Kaitseminister Jürgen Ligi ja rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo vastavalt kolmeteistkümnes ja seitsmeteistkümnes. Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni esimees, Hiiu-, Lääne- ja Saaremaa esinumber Jaanus Tamkivi läheb valimistele nimekirjas kahekümnendana.

Reformierakonna üleriigiline valimisnimekiri ja ringkondlikud nimekirjas on täies mahus väljas erakonna koduleheküljel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt