Rummo: eestlased vajavad riigi ja rahvana arenemiseks selget pilti oma ajaloost

Uudis
|
19.11.2004

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo ütles täna ajalooõpetuse projekti Euroclio/MATRA lõpuseminaril peetud kõnes, et eestlased vajavad riigi ja rahvana arenemiseks selget pilti oma ajaloost.

“Me vajame selgust oma sünni ja senise eluloo kohta mitte selleks, et lihtsalt kuidagiviisi säilida, vaid et rahva ja riigina jätkuvalt edeneda ja tugevneda ning vajadusel suuta end ka kaitsta,” ütles Rummo. “Oleme liikumas selle poole, et suuta oma peas ja südames paika panna piirjooned selgele, julgele ja kõikehõlmavale pildile iseendast, Eesti enesekuvandile. Me vajame seda nii enda jaoks kui selleks, et teised meid näeksid ja mõistaksid.”

Rummo märkis, et valitsus tahab saada ülevaadet kõigest, mida Eesti uuema ajaloo professionaalsel uurimisel ja õpetamisel on saavutatud, ning luua uusi võimalusi selleks, et meie väärikas enesepilt jõuaks info- ja mürakülluse ajastul tugevamalt kogu maailma teadvusesse.

“Kas sellega on Eesti kuulutanud kellelegi infosõja, nagu väidab Venemaa ja tema kannul kriitikavabalt osa Eestigi ajakirjandust? Noh, kui kellelegi meeldib sõnumit “siin ma seisan ja selline ma olen” tõlgendada sõjalise agressioonina, on see tema asi,” ütles Paul-Eerik Rummo. “Meie asi on lakkamatult luua võimalusi meil endal ja maailmal mõista, kus nimelt me seisame ja millised nimelt me oleme. Sellest loobuda põhjendusel, et niikuinii on valetajad meist tugevamad, poleks midagi muud kui märk väga rumalast masohhistlikust lodevusest ja laiskusest. Ja seda ei tohi üks rahvas ja riik endale lubada.”


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt