Rõivas: Majandusministeerium toetab SMS-laenude reguleerimist

Uudis
|
10.08.2007

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium saatis SMS-laenude reguleerimist taotlenud riigikogu liikmele Taavi Rõivasele vastuse, milles pakub konkreetseid lahendusi SMS-laenude piiramiseks.

Ühe võimalusena näeb MKM võimalust rakendada Võlaõigusseaduses sätestatud tarbijakrediidilepingu nõudeid ka SMS-laenudele. Siiani on seaduses erisus laenudele, mis on väiksemad kui 200 eurot (ca 3150 krooni) ning lühemad kui 3 kuud. Erisuse kaotamine tähendaks muuhulgas seda, et tarbijat teavitatakse krediidi kulukuse määrast. Siiani on SMS-laenu pakkujad hoidunud sadadesse protsentidesse ulatuvat aastaintressi välja toomast.

Taavi Rõivas ütles, et SMS-laenudele selgete nõuete kehtestamine aitaks kaasa turu korrastumisele ning pidurdaks oluliselt SMS-laenude pöörast kasvu. Rõivase sõnul tuleks kaaluda ka võimalust allutada SMS-laenu pakkujad finantsinspektsiooni järelevalvele, mis aitaks lõpetada laenude pakkumise Õllesummeril või praalimist õhutavate reklaamide abil.

SMS-laenude senisest ulatuslikumat reguleerimist toetab ka Rahandusministeerium. Eesti Ekspressi andmetel võib SMS-laenude maht ulatuda kuni poole miljardi kroonini ning iga kümnes laenuvõtja jääb tõsistesse makseraskustesse.

Rõivase hinnangul hakkab Riigikogu SMS-laenude reguleerimisega seonduvat arutama juba sel sügisel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt