Robert Antropov liitus Rakveres Reformierakonnaga

Uudis
|
Maie Urbas
|
01.11.2006

Robert Antropov, kes oli aastatel 2003-2005 politseipeadirektor ning alates eelmise aasta oktoobrist Paldiski Põhjasadama juht, esitas täna avalduse astumiseks Reformierakonda. Antropov liitub erakonna Rakvere linna piirkonnaorganisatsiooniga

Robert Antropov tõi oma poliitikasse siirdumise põhjuseks jätkuva mure Eesti sisejulgeoleku pärast, kus viimasel ajal on arengud ohtlikult pidurdunud. Tema sõnul on Reformierakonnas moodustumas tegus tuumik sisejulgeoleku valdkonna spetsialistidest.

„Sisejulgeoleku valdkondades on tarvis tagada stabiilne rahastamine ning viia läbi palgareform, mis lõpetab teenistujate lahkumise naaberriikidesse,” lisas Antropov.

Robert Antropovi sõnul soovib ta anda oma panuse Eesti viie Euroopa turvalisema riigi hulka viimisele: „Peaminister Ansip on teinud Eesti poliitikas enneolematut – tulnud välja pikaajalise visiooniga. See on meeskond, kellega tahan liituda, sest sisejulgeolek ei tohi olla ühe-valimiste-projekt.”

„Ennetamaks ajakirjanike spekulatsioone ühe või teise töökoha osas kinnitan kohe, et ma ei liitu Reformierakonnaga ühegi töökoha lootuses, vaid usus, et Reformierakonnas moodustuva meeskonnaga koostöös suudame teha Eestist turvalisema riigi kõigile. Mis puudutab võimalike varajasemate vastuolude ülessoojendamist, siis sellele vastaksin lihtsalt – kõik on inimesed ja kõigil juhtub, mina olen oma õppetundide eest maksnud ning täna olen valmis liikuma edasi, loodan et ka teised on,” märkis Robert Antropov.

Esimese ametkonnana Eestis korraldati Robert Antropovi juhtimisel ümber politsei tegevus regionaalseks. Aastatel 2003-2005 tõusis rahva usaldus politsei institutsiooni vastu 53-lt protsendilt 76-le ning kuritegude avastamisprotsent 39-lt 53-le.

Paldiski Põhjasadamas on Antropovi juhtimisel lõpule jõudmas laiaulatuslik arendusprojekt. Uued kaid ning kaide teenindamiseks rajatud infrastruktuur võimaldavad käidelda kuni 4 miljonit tonni kaupa aastas ning asuda kindlale positsioonile Eesti sadamamaastikul.

Oktoobri keskel esitlesid Reformierakonna sisejulgeoleku programmi väljatöötamises osalenud Mati Raidma, Jaanus Rahumägi, Rein Lang ja Väino Linde Reformierakonna sisejulgeoleku teese „Eesti viie turvalisema Euroopa riigi hulka”.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt