Reformierakond alustab kampaaniat "Viime Eesti viie jõukaima Euroopa riigi hulka!"

Uudis
|
02.11.2006

Reformierakond alustab täna oma pikaajalist poliitilist visiooni tutvustavat reklaamikampaaniat “Viime Eesti viie jõukaima Euroopa riigi hulka!”

Reformierakonna esimehe ja peaministri Andrus Ansipi sõnul saab ainult jõukas Eestis maksta meie inimestele Euroopa tipptasemel palku ja pensione ning luua peredele paremaid lastehoiu ja -kasvatamisvõimalusi. “Jõukus võimaldab muuta elu paremaks kõigil. Ma ei kujuta ette, mis moel suudaks vaene Eesti parandada oma haridus- või tervishoiusüsteemi paremini kui jõukas,” lisas Ansip.

Ansipi sõnul on Reformierakond veendunud, et ambitsioonikas siht jõuda 15 aastaga Euroopa viie jõukaima rahva hulka on saavutatav, kui ajada õiget poliitikat.

“Retsept iseenesest ei ole keeruline. Selleks tuleb sihikindlalt ja kangekaelselt jätkata maksude alandamise ja ettevõtluskeskkonna parandamisega ning investeerida lastesse, haridusse, teadusmahukasse majandusse ja õiguskorda,” ütles Ansip.

Ansipi sõnul soovib Reformierakond, et Eesti rahvas oleks jõukas ja õnnelik. “Ma ei näe ühtegi põhjust, et me peaksime endale sättima eesmärgiks olla vaene ja õnnelik,” lausus Ansip.

Reformierakond on juba avalikustanud terve hulga programmilisi samme, mis seatud eesmärki järgmise nelja aasta jooksul lähemale aitavad tuua.

Majanduspoliitika vallas soovib Reformierakond, et Eesti oleks jätkuvalt Euroopa atraktiivseim vaba majandusega riik. Selleks nähakse ette tulumaksu langetamist 18 protsendini, ettevõtete investeeringute tulumaksu tänase süsteemi jätkamist, väärtpaberite reinvesteeringute maksuvabastust, ettevõtete kiirkorras asutamist ja investeeringute suurendamist teadus- ja arendustegevusse.

Reformierakond on käinud välja ka rohkem kui ühe miljardilise mahuga perepoliitika paketi, milles muuhulgas soovitakse igale lapsele tagada lasteaiakoht, pikendada vanemahüvitist ja suurendada hüvitist alates kolmandast lapsest ning hüvitada kunstviljastamise kulusid.

Kampaania käivitub nii televisioonis kui ka tänavareklaamidel.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt