Reformierakond: Keskerakonna provokatsioon jääb vastuseta

Uudis
|
26.10.2006

Reformierakond ei lase ennast häirida kesknoorte provokatsioonilisest teatest osaleda Reformierakonna poolt korraldataval allkirjade kogumisel Vabaduse väljaku kaitseks ja jätkab allkirjade kogumist.

“Keskerakond on tõsiselt häiritud sellest, et nende plaan Vabaduse väljak ilma suurema kärata ühele eraettevõttele sokutada, ei ole õnnestumas. Kui kesknoored on nüüd otsustanud tulla endale tavalisel ebaviisakal moel segama demokraatliku allkirjade kogumise üritust, käitume vastavalt ja kutsume politsei,” ütles Reformierakonna pressiesindaja Henri Arras.

“Seni, kuni linnavalitsus ei ole kinnitanud loobumist oma plaanist anda Vabaduse väljak üle ühele nn ühisfirmale, mille kaudu eraomaniku osalus Vabaduse väljakul järjest suurenema hakkab, kutsub Reformierakond üles kõik Vabaduse väljaku tulevikust hoolijaid väljaku kaitseks allkirja andma,” lisas Arras.

Reformierakond on viimaste nädalate jooksul kogunud üle 5000 allkirja Vabaduse väljaku kaitseks. Allkirjade kogumise algimpulsiks sai linnavalitsuse ametlik teade selle kohta, et Vabaduse väljak ja eraomanikule kuuluvad Kaarli puiestee tenniseväljakud liidetakse üheks kinnistuks. See oleks tähendanud, et Vabaduse väljakule oleks tekkinud omandiõigus ka ühel eraomanikul. Pärast ootamatut avalikku tähelepanu ja mõne päevaga kogutud paarituhandet allkirja teatas linnavalitsus, et loobub Vabaduse väljaku ja tenniseväljakute kinnistute liitmisest.

Pärast kinnistute liitmisest loobumist on linnavalitsus aga esitanud avalikkusele uut plaani, mille kohaselt seataks Vabaduse väljaku ja Kaarli puiestee tenniseväljakute aluse parkla rajamiseks otsustuskorras hoonestusõigus ühele firmale. Otsustusõiguse saav firma saaks olema linna ja eraettevõtja ühisomanduses. Vastavalt sellele, kui palju eraettevõtja ühisfirmasse investeerib, hakkab tema osalus firmas ka suurenema. Nii ei ole mingil moel välistatud, et ühel hetkel on eraomaniku osalus tõusnud suuremaks kui 50%.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt