Riigikogus moodustati töötleva tööstuse toetusrühm

Uudis
|
Timo Suslov
|
09.06.2021

Timo Suslovi eestvedamisel moodustati riigikogus töötleva tööstuse toetusrühm, mille eesmärk on aidata kaasa tööstussektori elujõulisuse hoidmisele ja arengule Eestis ning kuvandi loomisele Eestist kui targast tööstusriigist.

“Tööstussektor panustab Eesti majanduse arengusse ja riigi sissetulekutesse nii otseselt kui kaudselt. Tööstusettevõtted loovad rohkelt töökohti ja annavad tööd ka teiste tegevusalade ettevõtetele. Tööstuses leiavad rakendust erinevate huvide ja võimetega inimesed, lihttöölistest teadlasteni. Iga loodav töökoht tööstuses tekitab tugiteenuseid pakkuvates sektorites kaks kuni neli töökohta lisaks,” ütleb toetusrühma esimees Timo Suslov.

“Tööstussektori elujõulisena hoidmiseks ja arendamiseks on vaja plaani ja ühtset tööstuspoliitikat, sest isevooluteed minnes kipuvad asjad minema allamäge. Poliitika aluste loomine aitab tööstuse olulisust teadvustada ning leida võimalusi rahvusvahelise konkurentsivõime kasvuks,” lisab ta.

Sarnaselt digiriigi kuvandile tuleb Suslovi sõnul luua Eestist targa tööstusriigi kuvandit ning muuta tööstussektor noortele atraktiivseks.

“Tööstusettevõtted pole mitte koledad ja mustad, vaid moodsad ja kõrgtehnoloogilised. Toetusrühmaga soovime teha jõupingutusi, et tööstus saaks sarnaselt IT sektoriga rohkem märgatud ja sinna tahetaks rohkem investeerida nii raha, aega kui ka teadmisi,” sõnab Suslov.

Toetusrühma esimeheks valiti Timo Suslov, aseesimeheks Rene Kokk. Samuti kuuluvad ühendusse Jüri Jaanson, Marko Torm, Erki Savisaar, Henn Põlluaas, Dmitri Dmitrijev ja Merry Aart.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt