Raidma: Eesti kaitsevõime on ajas kasvav

Uudis
|
|
08.06.2021

Riigikogus Reformierakonna fraktsiooni nimel kaitseminister Kalle Laaneti toetuseks sõna võtnud Mati Raidma ütles, et Reformierakond usaldab nii valitsust, kaitseministrit, kaitseväe juhatajat kui Eesti Kaitseväge. 

“Eesti kaitsevõime on läbi aja olnud kasvavas trendis. See on tänu realistlikule planeerimisele. Seda tehakse väga põhjalikult, tõsiselt ja kooskõlas meie võimekusega,” selgitas Raidma.

Temas sõnul on ajakirjanduse infokildude pealt Riigikogus vaheotsuseid teha ja jooksupealt umbusaldusi kujundada parlamentaarse kultuuri allaviimine.

“Oleme justkui unustanud, et oleme juba üle aasta päris, mitte planeeritavas kriisis elanud. Kriisil ei ole ainult riigikaitseline mõõde. Covid19 on meie hulgast ära viinud üle 1200 inimese, meie ühiskond ja majandus ja rahandus on saanud tõsiselt kannatada. Olla sellises seisus ignorantne ning mittesolidaarne teiste eluvaldkondadega, kelledel kõigil on täna ülesanne leida kokkuhoiukohti, ei ole kohane soovitus kaitsevaldkonnas teenivatele inimestele ja seda valdkonda kujundavatele juhtidele,” märkis Raidma.

Raidma tõi välja, et riigikaitse eelarve on ainuke valdkond, mis järgmisel aastal kasvab. “Investeeringute nähtav suurendamine kaitsevõime arendamisse on fakt. Vähemalt 2% SKT sõjalisele riigikaitsele, millele lisanduvad liitlaste kohalolekuks vajalikud vahendid ja Kaitseinvesteeringute Programm, on selge ja kindel seisukoht. Alla poolte NATO liikmetest saab hoida sellist eelarvelist lubadust. Riigikaitse vajab aga juurde mitte miljardi jagu eelmise koalitsiooni lubadusi, vaid reaalset raha, mida me ka kaitsesse investeerides anname.”

“Kas on kahju, et tuleb teha tegevuskuludes kärpeid – loomulikult. Kõikides eluvaldkondades on. Aga riik on tugev, kui on tugevad kõik tema osised. Ka rasketes otsustes,” lõpetas Raidma.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt