OSCE Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juhiks valiti Mati Raidma

Uudis
|
|
09.06.2021

Tänasel riigikogu istungil nimetati Euroopa Julgeoleku- ja Koostööorganisatsiooni (OSCE) Parlamentaarse Assamblee Eesti delegatsiooni juhiks Mati Raidma.

Raidma sõnul on Eesti julgeoleku tagamisel üks väga oluline nurgakivi see, et oleksime rahvusvaheliselt usaldusväärne partner. “Eesti esindajate aktiivne roll OSCE Parlamentaarses Assamblees annab Eestile paremad võimalused rahvusvahelisel tasandil kaasa rääkimiseks ning aitab pöörata vajalikku tähelepanu meie piirkonnale ja siinsetele väljakutsetele julgeolekumaailmas. Nii, et Eesti parlamendi delegatsiooni juhiks olemine on suur missioon ja vastutus. Tööpõld on lai ja väljakutseid palju,” sõnab Raidma. 

“OSCE on 57 liikmesriigiga regionaalne suurim rahvusvaheline organisatsioon, mis on pühendunud julgeolekuvaldkonnale ning konfliktide ennetamisele ja nende diplomaatilisele lahendamisele. OSCE Parlamentaarne Assamblee on liikmesriikide parlamentidest koosnev koostöökogu ja üks tugevamaid näiteid parlamentaarsest diplomaatiast. Enamike hetkel käimasolevate rahvusvaheliste konfliktide ja julgeolekukriiside temaatika on samuti selle formaadi töölaual,” ütleb Raidma.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt