RIIGIKOGU ASEESIMEHE KRISTIINA OJULANDI AVALDUS

Uudis
|
28.05.2009

Eurole ülemineku mahategemine näitab sotside-marxsistide tõelist palet.

Eile, 27. mail tegi üle-euroopalise sotsialistliku partei esimees Poul Nyrup Rasmussen avalduse, et Eesti peaks europüüdlustest loobuma.

Sellist mõttesähvatust on võimatu võtta tõsiselt. Ka välisministri ametis olles tuli mul kokku puutuda toonaste juhtivate sotside, näiteks Saksamaa liidukantsleri Schröderi valitsusliikmete hoiakutega, et milleks Eestile NATOt üldse vaja on. Isegi Euroopa Liitu astudes oli tunda vasakpoolsete vastuseisu. Selle taustal on eurole ülemineku mahategemine sotside-marxsistide tüüpiline käik.

Jääb ainult küsida, mis oleks siis saanud, kui Eesti ei oleks saanud ei NATOsse ega Euroopa Liitu, kas Eestit oleks oodanud samasugune saatus kui Gruusiat? Kas siis oleks sotside silma kinnipigistav suhtumine samasugune, kui täna Gruusia puhul?

Poul Nyrup Rasmusseni seisukohavõtt on isegi diskusiooniainena vastuvõetamatu. Eesti seab oma eesmärke ise, Euroopa sotside vastuseisule vaatamata. Tuletan meelde, et Euroopa sotside vastuseisule vaatamata saavutati kommunismi kuritegude hukkamõistmine. Euroopa sotside vastuseisule vaatamata teeme me kõik, et Eesti oleks valmis minema üle eurole lähiaastatel.

Eesti Sotsiaaldemokraatlik erakond kuulub Poul Nyrup Rasmusseni juhitavasse üle-euroopalisse parteisse. Kas endine rahandusminister ise ei julgenud välja öelda, et nad ei tahagi euroga liitumiseks ettevalmistusi teha ? Kas selleks oli vaja tuua Eestisse Taani endine peaminister? Kas selle tõttu ei esitanud Padar rahandusministri ametis valitsusele vastuvõetavat ja eurole üleminekuks vajalike tingimustega eelarvet?

Kinnitan, et Reformierakond valitsusjuhina ei lase end mõjutada sotside vildakatest ja Eesti inimeste heaolu ohustavatest avaldustest. Me jätkame ettevalmistusi liitumiseks euroga.

Kristiina Ojuland
Riigikogu aseesimees


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt