Reformierakond: Savisaar kardab enne valimisi paljastada Tallinna jubedat rahalist seisu

Uudis
|
28.05.2009

Linnavolikogu Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul pole raske aimata põhjuseid, miks Tallinna linnapea Edgar Savisaar on negatiivse lisaeelarve koostamisega niivõrd kaua venitanud. Holsmeri sõnul pole kahtlustki, et linnapea lihtsalt ei julge negatiivse lisaeelarvega enne valimisi välja tulla, kuna selle avalikuks tulekuga saab selgeks ka linna kehv rahaline seis.

„Kui valitsus on hoolimata 7. juunil toimuvatest Euroopa Parlamendi valimistest ebapopulaarse kärpeeelarve Riigikogusse saatnud, siis Edgar Savisaar Tallinnas sama teha lihtsalt ei julge. Seda just negatiivses lisaeelarves peituvate ebameeldivate sõnumite tõttu, mida on enne valimisi linlastele ebamugav põhjendada,” ütles Holsmer.

Holsmeri sõnul kavatseb keskerakondlik linnavõim negatiivse lisaeelarvega vähendada koolide ja lasteaedade eelarveid, lõigata noortele ja spordile ette nähtud eelarveridu, vähendada sotsiaalkulutusi ja toetusi mittetulundusühingutele ning külmutada investeeringud haridusse ja teedeehitusse.

„Paljud linlased ei tea, et linna tänane rahaline seis on ikka päris jube. Linnaeelarve suurimast tuluartiklist üksikisiku tulumaksust on 25.mai seisuga linnale laekunud pelgalt 1.57 miljardit krooni 4.3 miljardist ehk vaid 36.6% planeeritust,” toonitas Holsmer.

„Hoolimata raskest majanduslikust olukorrast leiab linnapea Tallinna TV töösse lükkamiseks linnaeelarvest 30 miljonit krooni. See kõik on maksumaksja raha kulutamine Keskerakonna valimiskampaaniaks, millest on enamikel linlastel juba ammu kõrini,” leidis Holsmer.

Täna toimunud linnavolikogu istungi eel andis Reformierakonna fraktsiooni esimees Remo Holsmer linnapea Edgar Savisaarele üle kirjaliku küsimuse Tallinna linna 2009. a. negatiivse lisaeelarve koostamise kohta, milles soovis muuhulgas teada, miks on linnapea venitanud lisaeelarve toomisega volikogusse.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt