Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland avas poliitikakonverentsi „Üliõpilased kui survegrupp”

Uudis
|
18.04.2008

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland avas täna Toomepea lossi Valges saalis poliitikakonverentsi „Üliõpilased kui survegrupp”.

„ Ma pean tähtsaks, et üliõpilased räägivad kaasa nende jaoks olulise seadusandluse ettevalmistamisel. Demokraatlikus riigis on oluline kuulata ettepanekuid huvigruppidelt ja koos arutada siis võimalusi, milleks tänane Eesti valmis on,” märkis Ojuland.

Riigikogu aseesimees Kristiina Ojuland avaldas heameelt selle üle, et jätkuvalt on Riigikogu liikmete hulgas arvukalt väga-väga noori inimesi, kes veel lähiminevikus ise kuulusid üliõpilasesindustesse.

Poliitikakonverentsi eesmärk on kokku tuua üliõpilaskond kui survegrupp ning arutada ettekannete vormis erinevaid tudengeid puudutavaid seadusi. Lõppeesmärgiks on tulla välja konkreetsete ettepanekutega seadusmuudatusteks. Kõne all on õppetoetusteseadus, perekonnaseadus, tööõigusseadus, ülikooliseadus, üliõpilaste tervisekindlustus, doktorantide emapalk ning noorte osalemine valimistel.

Konverentsi korraldajad on Riigikogu Kantselei, Tartu Ülikooli sotsiaalteaduskonna riigiteaduste instituut ja Tartu Ülikooli üliõpilasesindus. Konverentsil osalevad Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli, Tallinna Tehnikaülikooli, Eesti Maaülikooli üliõpilased ning Riigikogu liikmed erinevatest fraktsioonidest.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt