Reformierakond: Tallinna plaan laenata miljard on kuritegelik

Uudis
|
21.04.2008

Tallinna linnavolikogu Reformierakonna fraktsioon ei toeta linnavalitsuse plaani ühe miljardi krooni suuruse laenu võtmiseks. Reformierakonna fraktsiooni hinnangul oleks see kuritegelik nii tulevaste linnakodanike kui ka ametis oleva valitsuse vastu.

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Remo Holsmeri sõnul on juba sel aastal 500 miljoni krooni laenamise põhjuseks rahaga hoolimatult ringi käiv linnavalitsus. Täiendav ühe miljardi krooni suurune laen tähendaks ühtlasi samas suuruses puudujääki ka valitsussektori tasakaalule.
 
„Ühe miljardi krooni juurde laenamine teeb iga tallinlase kohta 2500 krooni ehk ühte tavalist piiks-piiks laenu,” ütles Holsmer. „Äärmiselt vastutustundetu ja küüniline plaan. Usaldamatust suurendab veelgi see, nad ei ole isegi otsustanud, mille jaoks tahetakse laenata.“

Remo Holsmeri hinnangul käib Tallinnas populaarsust kaotanud Keskerakond linnaeelarvega ringi peale-meid-tulgu-või-veeuputus suhtumisega.

„Selle asemel, et otsida võimalusi kulude kokkuhoiuks linnaeelarves, tahab linnavalitsus võtta linnale juurde hiigelsuurt pikaajalist kohustust,“ lisas Holsmer.

„Jutt sellest, et linnal pole raha investeeringuteks ei ole tõsiselt võetav – hea linnavalitsus, unustage elamuehitusprogrammid, pronks ja kipskujud, ebamõistlikult suured meediakulud, propagandaprogrammid ning te leiate raha vajalikeks investeeringuteks.“

“Kui arvestada linna senist laenukoormust, siia lisada sel aastal juurde laenatavat 500 miljonit krooni ja erafirmade kaudu miljardite eest ehitatavaid koolimaju, siis ongi Savisaar suutnud linna pankrotti ajada,” ütles Holsmer.

“Paari aasta pärast jäävad laenuplaanide teostumisel linnaeelarve kulude reale – linnapea palk ja laenude tagasimakse.“


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt