Keit Pentus: muusikakeskkooli tingimused paranevad

Uudis
|
02.11.2010

Tallinna Muusikakeskkool saab Eesti saastekvootide müügist laekuvast rahast seitse miljonit krooni praeguste
õppehoonete tingimuste parandamiseks. Raha investeeritakse kooli energiasäästlikumaks muutmisesse.

Riigikogu aseesimees Keit Pentus peab tähtsaks kiiret edasiliikumist ka Muusikakeskkooli uue hoone ehitamisega. ”Eesti ainsa muusikakeskkooli uue hoone ehitamine peab hoo sisse saama, kuid ka praegused õppetingimused vajavad ajutist parandamist,” märkis Pentus.

„Muusikakeskkooli uus hoone tuleb Tallinna kesklinna ja mina ootan juba väga käimasoleva rahvusvahelise arhitektuurikonkursi tulemusi,” rääkis Keit Pentus. Tema sõnul on mõistetav aga ka praeguste õpilaste mure vana hoone tingimuste osas. “Uue hoone ehitamisest räägiti juba siis, kui mina muusikakeskkoolis käisin. Kuni uut hoonet veel ei ole, on riigi kohustus aga tagada korralikud tingimused ka praeguses koolimajas.”

Keit Pentuse sõnul on üks mure, mille riik kooliomanikuna järgmisel aastal lahendab, hoone soojapidavus. Selleks on võimalik kasutada saastekvootide müügist laekuvaid vahendeid.

Tallinna muusikakeskkool on ainus õpilasi muusikalisele kõrgharidusele ettevalmistav riiklik kool Eestis. Tänane kool on välja kasvanud 1919. aastal asutatud Tallinna Kõrgemast Muusikakoolist.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt