Reforminoored: noored seksivad seadustest hoolimata

Uudis
|
07.04.2010

Reformierakonna Noortekogu ei poolda Eesti Lastekaitse Liidu, Unicefi ja Erakond Eestimaa Roheliste kava kriminaliseerida täiskasvanu seksimine alla 16. aastase noorega. Keelustamise asemel tuleks reforminoorte hinnangul rohkem rõhku panna teavitustegevusele.

„Noored seksivad seadustest hoolimata ning just seetõttu tuleb noori harida HIVi leviku, rasestumise ja teiste seksuaalsuhete võimalike tagajärgede osas,” ütles Reformierakonna Noortekogu juhatuse liige, Tartu Noorte Reformiklubi esimees Mihkel Lees.

Võimaliku kompromissvariandina tõi Lees Saksamaa näite, kus on määratud intiimsuhtes oleva paari vanuse vaheks viis aastat, ehk kui üks partneritest on 14. aastane, siis ta võib olla intiimsuhetes kuni 19. aastase partneriga. Teise alternatiivna pakkus Lees välja, et seksimine alla 16. aastasega võiks muutuda karistatavaks alates 21. eluaastast.

Reformierakonna Noortekogu on Eesti suurim poliitiline noorteorganisatsioon, kuhu kuulub ligi 4000 noort vanuses 16-35.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt