Nõmme halduskogu toetab maamaksu kaotamist

Uudis
|
08.04.2010

Nõmme halduskogu otsustas eile toetada Tallinna linnavolikogu ja halduskogu liikme Õnne Pillaku esitatud eelnõu, mis näeb ette Tallinna koduomanike maamaksust vabastamist 1. jaanuarist 2011. Pillak kutsus eelnõuga liituma kõiki Nõmmelt valitud linnavolikogu liikmeid.

“Mul on hea meel, et valdav enamus Nõmme esindajatest mõistavad nõmmekate mure seoses maamaksuga ning tahavad seda lahendada. On kahetsusväärne, et Nõmmel elavad keskerakondlastest halduskogu liikmed ei pidanud maamaksu kaotamist heaks mõtteks ning hääletasid ettepaneku vastu,” selgitas Pillak, kelle arvates võiksid maamaksu kaotamise küsimust arutada ka teiste linnaosade halduskogud.

“Täna Tallinnas elanikke nööriv maamaks ei ole ainult nõmmekate mure ning seetõttu olen ma saatnud ka teiste linnaosade halduskogudele eelnõu tutvumiseks ja seisukoha kujundamiseks. Ma loodan, et kõikide linnaosade esinduskogude liikmed mõistavad oma piirkonna elanike mure ja soovivad maamaksu kaotamist,” ütles Pillak.

Pillaku sõnul oleks maamaksu kaotamiseks täna viimane aeg, kuivõrd on ära kadunud maamaksu kogumise alus. Linna kanalisatsiooni rajamine, mille tarvis maamaksust laekuvad vahendid olid arvestatud, on lõppjärgus.

“Selle asemel, et vähendada juba aastaid kõrgel tasemel püsinud linna tegevuskulusid ja leida sealt lisavahendeid, on linnavõim hoopis koduomanikke ebaõiglase maamaksuga koormanud,” sõnas Pillak, selgitades, et maamaksuseaduse kohaselt on kohalikel omavalitsustel võimalus kuni 3000m2 ulatuses kodualune maa maamaksust vabastada.

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt