Reformierakonnaga liitus Rait Maruste

Uudis
|
07.10.2010

Reformierakonnaga on otsustanud liituda Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik, tunnustatud õigusteadlane ja mitmete raamatute autor Rait Maruste.

„Viimased paarkümmend aastat olen olnud tegev valdkonnas, mis on olnud seotud demokraatia ja vabaduse ning inimõiguste konstitutsioonilise arendamise ja kaitsega. Tanases Eestis on sellele valdkonnale – liberaalsele demokraatiale – lähimal Reformierakond. Reformierakond on end tõestanud kui tõhus ja tugev erakond, kes on võimeline eesmärke seadma ja neid ka teoks tegema. See sisendab lootust, et selle erakonna kaudu saab teostada ka neid asju, mis minu südamel ja meelel,” selgitas Maruste Reformierakonnaga liitumist.

„Ma ei arva, et poliitikas olemine on midagi, mis on vääritu või halb, millega korralikul inimesel ei sobi end siduda. Kui me nii mõtleks, siis kuhu me jõuaksime? Olen oma professionaalse karjääri jooksul üht-teist õppinud ja kogenud, millest võiks meie riikluse edendamises ja arendamises ehk kasu olla. Nõukogude Ülemkohtu likvideerimine ja Riigikohtu ülesehitamine ning 12 aastat Strasbourgis on andnud kogemuse ja kõrvaltvaate, mis, usun, aitaks ka tänase Eesti riigi asju paremini korraldada,” ütles Maruste.

Aastatel 1992-1998 oli Rait Maruste Riigikohtu esimees, 1998 – 2010 lõpuni Euroopa Inimõiguste Kohtu kohtunik. Ta on lõpetanud 1977. aastal Tartu Ülikooli õigusteaduskonna, olnud aastatel 1977-1992 ülikooli õppejõud ja teadlane. Rait Maruste on Tartu Ülikooli õigusteaduskonna külalisprofessor. Samuti on Maruste olnud Eesti Akadeemilise Õigusteaduse Seltsi üks taastajatest ja selle hilisem esimees ning Eesti Õiguskeskuse looja ja käimavedaja ning Õigusinstituudi üks loojatest.

Sel aastal on Reformierakonnaga laienemiskampaania käigus liitunud paljud tunnustatud Eesti inimesed, teiste hulgas Tallinna Inglise Kolledži direktor Toomas Kruusimägi, Lääne-Viru maavanem Einar Vallbaum, Elva lastekodu direktor Kai Räisa, motokrossisõitja Juss Laansoo, tantsutreener Martin Parmas ning Jõhvi, Puhja, Viiratsi ja Juuru vallavanemad.

Eesti erakondadest ainsana on Reformierakonnaga võimalik liituda nii otse erakonna kodulehel kui Facebookis liitumisavaldust digiallkirjaga kinnitades www.facebook.com/reformierakond.

Reformierakonda kuulub üle 8800 liikme ja Reformierakonna Noortekogusse üle 5000 liikme, olles sellega Baltimaade suurim noorteorganisatsioon. Reformierakonna juures tegutsevad ettevõtlike naiste klubi NaiRe ja eakate klubi 55+.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt