Keit Pentus: Tööandja saab võimaluse töötajaid pensioni kogumisel toetada

Uudis
|
07.10.2010

Riigikogu aseesimehe Keit Pentuse sõnul peaks veel praegune parlamendi koosseis vastu võtma seadusemuudatuse, mis looks võimaluse nn tööandjalt-töötajale pensioni tekkeks. “Muudatus võimaldaks tööandjal tasuda iga oma töötaja eest kuni 6000 eurot aastas ehk kroonivääringus veidi üle 7800 krooni kuus töötaja III pensionisambasse. Sel kombel otse pensionisambasse suunatav summa oleks tulumaksust vaba,” selgitas Riigikogu aseesimees.

Pentus märkis, et parlament looks selle muudatuse seadustamisel uue võimaluse, mille eesmärgiks on soodustada pikaajalist investeerimist ja säästmist ning kindlustada praegustele tööinimestele suurem pension.

“Praegu kehtib tulumaksusoodustus eraisikute poolt tehtavatele III pensionisamba sissemaksetele. Plaanitava muudatuse järgi ei tehta enam vahet, kas töötaja tuleviku kindlustamiseks teeb pensionisambasse sissemakseid töötaja ise või otse tema tööandja,” ütles Pentus.

Kava kohaselt on tulumaksust vabad sissemaksed kuni 15% ulatuses töötaja palgast, kuid mitte rohkem kui 6000 eurot aastas.

Riigikogu aseesimees pidas tähtsaks, et paralleelselt investeerimise soodustamisega kehtestataks konservatiivsetele pensionifondidele ka täpsemad ja rangemad investeerimisreeglid.

“Loodan, et valitsus saadab vastava eelnõu parlamenti lähiajal ja ootan parlamendilt sellele laiapõhjalist toetust,” lisas Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt