Reformierakonna Tartu nimekirjas kandideerib 65 kandidaati

Uudis
|
09.09.2009

Reformierakond andis Tartu linna valimiskomisjonile üle kandideerijate nimekirja kohalike omavalitsuste volikogude valimisteks 18. oktoobril. Reformierakonna esinumber Tartus on praegune linnapea Urmas Kruuse.

Reformierakond andis Tartu linna valimiskomisjonile üle kandideerijate nimekirja kohalike omavalitsuste volikogude valimisteks 18. oktoobril. Reformierakonna esinumber Tartus on praegune linnapea Urmas Kruuse. 

Esikolmikusse kuuluvad lisaks linnapeale Estiko Plastari juhatuse esimees Triin Anette Kaasik ning Riigikogu liige, endine Tartu abilinnapea Hannes Astok. Neile järgnevad AS Tartu Veevärk juhataja Toomas Kapp ning Eesti Rahva Muuseumi Ehituse SA projektijuht Kristjan Karis. Kokku kandideerib Reformierakonna nimekirjas 65 tartlast ning ankrumeheks on europarlamendist kodulinna naasnud Toomas Savi.

Reformierakonna esinumber Urmas Kruuse toonitas, et Reformierakond on seisnud Tartu hea käekäigu eest aastast 1997. „Usun, et kõik tartlased võivad olla uhked kodulinnas viimasel tosinal aastal toimunud muutuste üle. Tartust on saanud rahvusvaheline hariduse ja kultuuri keskus, mis pakub tegevust kõikidele huvigruppidele,” sõnas Kruuse.

Linnapea sõnul on tulevaste valimiste keskseks teemaks elukeskkond. „On meeldiv tõdeda, et Tartus on viimase pooltosina aasta jooksul iive olnud positiivne. Sestap on linnavalitsus käinud kaasas ühiskondlike muutustega ning loonud Tartusse viimase nelja aasta jooksul 683 uut lasteaiakohta. Lisaks annab varsti valmiv Klaabu lasteaed võimaluse pakkuda lastehoiuteenust veel 120 lapsele,” rõõmustas Kruuse.  

Reformierakonna valimisprogrammist rääkides rõhutas Kruuse, et Tartus on küll Eesti madalaim tööpuudus, kuid linn ei tohi jääda loorberitele puhkama. „Koostöös ettevõtjate ja siinsete õppeasutustega loome võimaluse lähiaastatel 3000 uue töökoha tekkeks. See hõlmab muuhulgas tööstuspargi väljaarendamist, linna infrastruktuuri parandamist ning koolituste ja ümberõppeprogrammide pakkumist.” 

Tulenevalt üldistest muutustest majanduses on Kruuse sõnul oluline, et linnavalitsus aitaks tagada siinse ettevõtluskeskkonna konkurentsivõime. „Eesti ettevõtted saavad suureks kasvada ainult maailmaturul. Heaks näiteks on siin Tartu info- ja biotehnoloogiafirmad, mis on viimastel aastatel kasvanud mitukümmend protsenti aastas. Linna ülesanne on jätta ettevõtetele tegutsemiseks võimalikult vabad käed ja soodustada seeläbi nende arengut,” tõi Kruuse vaid mõned näited Reformierakonna majanduse elavdamise plaanist.    


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt