Urmas Kruuse: Tartu vaksalihoone ehituse seiskumine nõuab ministeeriumi sekkumist

Uudis
|
10.09.2009

Tartu linnapea Urmas Kruuse leiab, et Tartu vaksalihoone ja selle naabrusse kavandatava ootepaviljoni ehituse seiskumine nõuab reisijateveo eest vastutavalt majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt otsustavaid samme.

Vaksalihoone taastamisel pole paljud kokkulepped vett pidanud ning viimaseks piisaks karikas kujunes operaatorfirma Edelaraudtee keeldumine ootepaviljoni rentimisest. Praegu on pall majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi väravas, kelle vastutada on reisijateveo toimimine riigis. Praegu näib küll, et ministeeriumi ei huvitagi rongisõitjatele inimlike tingimuste loomine,” ütles Tartu linnapea Urmas Kruuse. 
 
Tartu linn on mitu aastat pidanud kirjavahetust majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, Eesti Raudtee ja Edelaraudteega Tartu vaksalis reisijatele normaalsete tingimuste loomiseks ning teinud otsuse maksta OÜ Elikantele vaksalihoone rekonstrueerimiseks ja laiendamiseks miljon krooni investeerimistoetust. Vaatamata linna pingutustele pole olukord lahenenud. 

„Linn on oma tuge pakkunud ja kavatseb ka reisijate ootesaali ülalpidamisele oma õla alla panna, kuid me ei saa seda täielikult enda peale võtta – ka riigil, kes on sõlminud reisijateveo lepingu Edelaraudteega, on siin oma kohustused. Vastava märgukirja me majandusministrile ka saadame,” ütles Kruuse. 

Tartu linnapea ei välistanud ühe võimalusena kaaluda ka ajaloolise vaksalihoone linnale ostmist. „Meie jaoks on peamine, et see vaksalihoone saaga lõppeks ning reisijad saaksid normaalselt rongi oodata,” ütles Kruuse. 

Tartlased saavad oma arvamust vaksalihoone ostmise kohta avaldada linna kodulehel oleva küsitluse kaudu    


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt