Pentus: Tallinnal on võimalusi kokkuhoiuks küllaga

Uudis
|
08.09.2009

Tallinna linnapeakandidaadi Keit Pentuse sõnul on Tallinnal raske rahalise seisu parandamiseks võimalusi küllaga. Esmajärjekorras peaks Tallinn Pentuse sõnul loobuma tohutust propagandamasinast, vähendama linna tegevuskulusid 10% võrra ja suurendama välisvahendite kasutuselevõttu.

„Linna üldisest rahalisest seisust rääkides peab möönma, et muidugi oleks vale oodata roheliste mehikeste keedetud supi osas imet paari aastaga. Nad on võtnud linnale miljarditesse ulatuvaid kohustusi, millest uued linnavalitsused vabaneda ei saa,” märkis Pentus.

Pentuse sõnul on Reformierakonnal küll aga plaan parandada linna rahalist positsiooni oluliselt nii varsti 100 miljoni kroonini ulatuvast propagandamasinast loobumise, linnaaparaadi enda igapäevaste majandamis- ja palgakulude kärpimise kui eurorahade kasutuselevõtu läbi.

„Kui sel aastal on pealinna 7 miljardilise eelarve juures välisraha osakaal 102 miljoniga peaaegu olematu, siis ei saa muud põhjust sel näha, kui vaid linnavalitsuse suutmatust. Välisraha ju seisab piltlikult öeldes praegu riiulil ja ootab kasutamist. Selleks on vaja energiat ja pühendumist ja nende vahendite abil saaks likvideerida nii suure osa ummikutest Haabersti ringi, Russalka, Ülemiste juures ja lisaks anda tööd tervele hulgale inimestele,” sõnas Pentus.

„Arvestades, et linn peab võimalikuks oma juba niigi tohutu propagandaaparaadi kulusid Tallinna TV loomisega märkismisväärse 30 miljoniga kasvatada ja maksta endiselt nn 13. palka, siis sealt peakski alustama. Võimalusi kokkuhoiuks on küllaga,” lisas Pentus.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt