Reformierakonna juhatus esitab Jürgen Ligi kaitseministriks

Uudis
|
05.10.2005

Reformierakonna juhatus otsustas täna ühehäälselt toetada peaministri ja erakonna esimehe Andrus Ansipi ettepanekut nimetada kaitseministri kandidaadiks Riigikogu liige Jürgen Ligi.

“Jürgen Ligi on inimene, kes kogu oma senise tegevusega poliitikuametis on kehastanud erakonna jaoks neid väärtusi, mida Reformierakond oluliseks peab. Nendeks on üksikisiku ja majandusvabadused ning võimalikult väikeste piirangutega õigusriik. Olen veendunud, et kaitseministriametis saab ta hästi hakkama,” lausus Ansip juhatuse liikmetele oma ettepanekut põhjendades.

“Mingeid muutusi Eesti kaitsepoliitikas ministrivahetusega ei tule. Ametist lahkuva Jaak Jõerüüdiga vesteldes sain kinnitust veendumusele, et kaitseministeeriumi struktuurid on heas korras, ministeeriumis on ametis võimekas meeskond, kellele  minister saab oma tegemistes toetuda,” lausus Jürgen Ligi oma plaanidest juhatusele ülevaadet andes.

Ligi hinnangul peab Eesti kaitsevägi lähiaastatel arenema professionaalsuse suunas. See on eriti oluline lähtuvalt vajadusest, et oluline osa meie kaitseväelastest on pidevalt rahutagamismissioonidel väljaspool Eestit. “Eesti julgeolekut on lihtsam tagada koostöös meie liitlastega NATOs ja see eeldab osalemist missioonidel,” ütles Ligi.

Jürgen Ligi asemel asub Riigikogu liikmeks Reformierakonna peasekretär Kristen Michal.

Reformierakonna pressiteenistus
Lisainfo:
Jürgen Ligi
50 56 547

Teate edastas:
Triinu Rajasalu
50 46 090


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt