Reformierakond suhtub Riigikohtu otsusesse mõistvalt

Uudis
|
14.10.2005

Reformierakond suhtub mõistvalt Riigikohtu otsusesse keelata parlamendiliikmete osalemine kohalike volikogude töös.

Riigikogu õiguskomisjoni esimees, reformierakondlane Väino Linde ütles et Reformierakond oli selliseks otsuseks valmis ja erakond korraldab oma töö vastavalt. “Seadus, nagu Riigikohtu otsuski, on täitmiseks ja mingit möödahiilimist sellest olla ei tohi,” ütles Linde. “Küll aga tuleb märkida, et volikogusse kandideerimise põhiseaduslikku õigust ei ole kelleltki selle otsusega ära võetud. Nüüd  neljaks aastaks volikogusse valituks osutumise järel parlamendi liige loomulikult peatab oma volikogu liikme staatuse kuni käesoleva Riigikogu volituste lõpuni 2007. aasta märtsis,” lisas Linde.
Linde sõnul on  Riigikogu liikmete mittekuulumisel kohalikesse volikogudesse omad plussid ja miinused. “Riigikogu liikmed valitakse üle Eesti ning kohalikku volikogusse kuulumine hoidnuks parlamendiliikmeid oma kodukoha käekäiguga rohkem kursis. Riigikogu liikme side oma valijatega peab olema pidev,” märkis Linde.
“Teisest küljest annab parlamendiliikmete mitteosalemine kohalike volikogude töös võimaluse uute kohalike poliitikute esiletõusuks. Mida rohkem inimesi on kaasatud kohaliku elu korraldamisse, seda parem. Ja loomulikult ei saa märkimata jätta, et ööpäevas on vaid 24 tundi ja parlamendiliikmete nö. topeltkoormusega tegutsemine toimus pahatihti kodule ja perele mõeldud aja arvelt,” ütles õiguskomisjoni esimees.

Reformierakonna pressiteenistus

Lisainfo:
Väino Linde
50 49 695

Teate edastas:
Triinu Rajasalu
Reformierakonna meediajuht
50 46 090


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt