Reformierakond: Väärteomenetlust saab alustada ka Tallinna linnavalitsus

Uudis
|
04.10.2005

Tallinna linnavolikogu liige Jürgen Ligi saatis täna linnapea Tõnis Paltsile kirja, milles küsib linnavalitsuse seisukohta eksitava rohelise K-reklaami suhtes.

Vastavalt reklaamiseadusele saab eksitava reklaami üle järelevalvet ja vajadusel väärteomenetlust alustada ka linnavalitsus, kelle asi on otseselt ka õiguskord linnas. “Kas linnavalitsus on alustanud nimetatud reklaami suhtes väärteomenetlust ja mida on linnavalitsus  ette võtnud selleks, et seaduserikkumine Tallinna tänavatel lõppeks?,” küsis Ligi.

Eesti Reformierakond on veendumusel, et tegemist on nii eksitava reklaamiga Reklaamiseaduse § 4 lg 1 mõttes kui kõlvatu reklaamiga Reklaamiseaduse § 5 lg 2  punkt 3 mõttes ning esitas eile Tarbijakaitseametile avalduse palvega algatada väärteomenetlus Reklaamiseaduse rikkumise suhtes.   Samuti  peab Reformierakond  neid reklaame vastuolus olevaiks valimisseaduses sätestatud välireklaamide keelu ning erakonnaseaduses sätestatud keeluga parteidele võtta firmadelt vastu annetusi.

Reformierakonna pressiteenistus


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt