Reformierakonna fraktsioonis räägiti linnugripist

Uudis
|
22.02.2006

Reformierakonna fraktsiooni liikmed Riigikogus kohtusid täna veterinaar- ja toiduameti peadirektori Ago Pärteliga. Kohtumine toimus fraktsiooni liikmete initsiatiivil ja parlamendisaadikuid huvitas Eesti riigi valmisolek linnugripi jõudmiseks Eestisse.

“Saime aimu, et linnugripiohtu võetakse tõsiselt ja haiguse jõudmiseks Eestisse ollakse valmis. Linnugripi viiruse olemasolu võimalust surnud lindudel on viimastel nädalatel juba mitmeid kordi kontrollitud ja seni on kõik analüüsid olnud negatiivsed,” rääkis fraktsiooni aseesimees Rein Aidma kohtumise järel. “Veterinaar- ja toiduameti juhi jutust selgus ka, et esialgu pole põhjust oletada massilist haigestumist ei kodulindude ega ammugi inimeste seas, kuigi valmis peab olema ka kõige halvemaks.””Kuulsime muuhulgas sedagi, mida teadsime juba varem: elementaarseid hügieeni- ja toidukäitlusnõudeid tuleb alati järgida ning surnud linde ei maksa torkida, vaid neid leides tuleks sellest loomaarstidele teada anda. Nemad teavad, mis sellisel juhul tuleb ette võtta,” sõnas Aidma.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt