Jaanus Rahumägi kinnitab Iseseisvuspäeval autole rahvuslipu

Uudis
|
23.02.2006

Riigikogu liige Jaanus Rahumägi kinnitab homsel Iseseisvuspäeval autole sini-must-valge rahvuslipu nagu ka eelmisel aastal.

“Mullu üllatas mind Iseseisvuspäeva järel ebameeldivalt arutelu, kas lipu kasutamine autol oli ikka õige. Kummaline, et lipu kasutamise või mittekasutamise üle arutlesid inimesed, kes muidu kurdavad, et rahvuslus ja Eesti riigist hoolimine väheneb. Tänavu konsulteerisin välisministeeriumi protokolliosakonna, Riigikogu põhiseaduskomisjoni juristide ja õiguskantsleri bürooga. Kõik nad ütlesid, et Eesti Vabariigi kodanikule ei saa mitte keegi rahvuslipu kasutamist keelata kui seda tehakse väärikal moel. Vähemalt kaks korda aastas – Iseseisvuspäeval ja Võidupühal peaks iga Eesti inimese iseenesestmõistetav soov olema rahvuslipp välja tuua. Tunnen, et teen iseseisvuspäeval väärikalt lippu kasutades õigesti,” lausus Rahumägi.

“1990.-1991.aastal seisin Toompea lossi kaitsel, et meie riik saaks taastatud. Siis tundus täiesti võimalik, et võimaluse eest Pika Hermanni tornis rahvuslippu näha tuleb isegi elu anda ja olime selleks valmis. Nüüd tahan ma, kes meie riigist midagi peavad, üles kutsuda kõiki rahvuslippu senisest rohkem kasutama ja au sees pidama,” ütles Reformierakonda kuuluv poliitik.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt