Tartumaal asutati Reformierakonna Nõo piirkonnaorganisatsioon.

Uudis
|
21.02.2006

Möödunud nädala kolmapäeval 15.veebruaril kogunesid Nõo valla Reformierakonna liikmed piirkonna asutamise koosolekule. Reformierakonna liikmeid on Nõo vallas juba erakonna asutamisest, 1994.aastast. Senimaani käidi koos Tartu piirkonnas. Oma piirkonnaorganisatsiooni (PKO) koosolekul valiti kolmeliikmeline juhatus. Juhatuse esimeheks valiti Arne Tamm ning liikmeteks Jüri Aliste ja Egert Toots.

Nõo PKO asutamiseks andis olulise tõuke 2005.aasta valimised. Piirkonnas elavad reformierakonna liikmed ja toetajad nentisid koosolekul, et just valikuvõimaluse puudus tõukas neid otsusele tulla kokku ja asutada oma piirkonnaorganisatsioon.

Nõo vallas on hea kõrval ka hulgaliselt tegematajätmisi. Koosolekul osalejad tõid esile kaks olulisemat teemat. Esiteks räägiti valla sellest piirkonnas, mis paikneb looduskaitse alal. Elu valla ääremaal on keeruline. Probleemid elektri, telefoniside ja teehooldusega. Teiseks kitsaskohaks on aga Nõo keskus. Jüri Aliste sõnul on arusaamatu see, et kuigi Nõo valla rahakott täitub just eelkõige keskuses elavate inimeste tulumaksudest on tänavad pehmelt öeldes kehvas seisus, praktiliselt midagi ei ole ette võetud kaugküttesüsteemide renoveerimiseks. Vallaelanike tulumaksu osa peaks minema eelkõige just kohalike olude parandamiseks. Loomulikult on tore, kui suudame tuua oma valla arenguks projektirahasid. Samas tuleb igas projektis osaleda omaosalusega. Üldjuhul toetavad prjektid Nõo vallas just turismiobjekte, matkaradade väljaarendamist. Samas on hooldamata teed, mis viivad matkaradadeni ja mis on eluliselt tähtsad kohalike inimeste igapäeva elu toimingutes.

Väikese tähelepanuga on jäänud ka kinnisvaraarenajatega koostöö. Paiknemine Tartu lähedal annab võimaluse heade tingimuste korral arendada elurajoonide ehitust ja seeläbi kasvatada vallas maksujõulise elanikonna osakaalu. Nõo on Tartule lähemal kui Elva. Miks aga on Nõo räämas ja Elva õitseb? Vastus peitub ilmselt omavalitsuse juhtimises ja prioriteetide seadmises. RE Nõo PKO liikmed on võtnud nõuks oma igapäevatöö kõrvalt tõsisemalt süveneda kohaliku elu korraldusse. Üheskoos mõttekaaslastega seatakse eesmärgiks muuta Nõo vald paremaks ja elamisväärsemaks.

Arne Tamm ütles, et ootab inimese vabadustest lugupidavaid ja ettevõtlikke nõokaid liituma Eesti Reforierakonnaga.

Terje Trei
RE Tartumaa arendusjuht
tel: 5138738
e-post: tartumaaatreform [dot] ee


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt