Reformierakonna fraktsioon: ootame valmisolekut kulude lõikamiseks

Uudis
|
04.11.2008

Reformierakonna fraktsiooni esimehe Keit Pentuse sõnul sunnivad uued ja pessimistlikud majandusprognoosid üle vaatama ka veel Riigikogus vastuvõtmata järgmise aasta riigieelarvet.

„Kui laual on valik, kas leida täiendavaid võimalusi kulude kokkutõmbamiseks või seada kahtluse alla eurole üleminekuks vajaliku kriteeriumi täitmine, siis ootame kõigilt parlamendierakondadelt valmisolekut kulude lõikamiseks ja eelarve jäikuse lahtisulatamiseks,” ütles Keit Pentus.

„Reformierakonna fraktsioon peab mõistlikuks, et uute majandusprognooside valguses vaadataks veelkord üle kõikide valdkondade valitsemiskulud. Kui valitsuses jäid mitmele valdkonnale kehtima erandid, mis näiteks vabastasid neid 8%sest tegevuskulude kärpimisest, siis uues olukorras tuleb küsida, kas nende erandite hoidmine on mõistlik või mitte,”

Pentuse sõnul peab Reformierakonna fraktsioon õigeks, et praeguses majandusolukorras ei kärbitaks mitte investeeringuid, vaid jooksvaid kulusid.

„Praegu on Riigikogus käimasolev eelarveprotsess täpselt nii kaugel, et kui kõigil on tahe olemas, saab järgmist aastat puudutavad lõiked veel ära teha. Meie fraktsioon peab seda varianti igal juhul mõistlikumaks, kui otsuste lükkamist järgmisesse aastasse,” lisas Pentus.

 

 


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt