Lang: uus töölepinguseadus vajab kiiremat ellurakendamist

Uudis
|
04.11.2008

Täna hommikul Järvamaa ettevõtlusnädalal esinenud justiitsminister Rein Langi sõnul vajab Eesti tööturg kiiresti paindlikumat joont ning selle saavutamiseks peab uue töölepinguseaduse jõustama praegusest ajakavast vähemalt pool aastat varem.

“Võttes arvesse maailmamajandust ja ka Eesti majandust, leian, et on mõistlik jõustada uus töölepinguseadus plaanitust kuus kuud varem. Uue töölepinguseadusega soovime luua inimestele võimalusi kiiremaks reageerimiseks ning ümberõppeks pidevalt muutuval tööturul,” ütles Lang.

„Loodan, et uutel töölepinguseaduse läbirääkimistel suudab tööandjate keskliit esindada tööandjaid sama hästi, kui ametiühingud on seni esindanud töövõtjaid,” lisas Lang.

Veel mainis justiitsminister oma kõnes, et Eesti vajab ka tõele vastavat rahvastikuregistrit, mille andmed oleksid ülekantavad teistesse registritesse ja ühtset ettevõtluse aruandluskeskkonda. Samuti rõhutas Lang euro kasutusele võtmise tähtsust.

Täna hommikul esines justiitsminister Rein Lang Järvamaa ettevõtlusnädalal ettekandega, mille eesmärk oli anda ülevaade ettevõtluskeskkonna arengusuundadest ning vajaminevatest tegevustest. Kõige prioriteetsema tegevusena tõi justiitsminister välja uue töölepinguseaduse jõustumise.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt