Reformierakonna esinumbrid on Savi ja Ansip

Uudis
|
19.04.2004

Reformierakonna europarlamendi nimekirja koostamise sisevalimised võitis riigikogu aseesimees Toomas Savi, kellele järgnes erakonna esimene aseesimees ja Tartu linnapea Andrus Ansip.

Sisehääletuse tulemusel on 12-liikmelises nimekirjas kolmandal positsioonil riigikogu Euroopa asjade komisjoni esimees Rein Lang, järgnevad endine kultuuriminister ja riigikogu liige Signe Kivi ning eurokriitik Igor Gräzin.

Nimekirja pääsesid veel riigikogu liige Silver Meikar, Tallinna abilinnapea Peep Aaviksoo, riigikogu liige Sergei Ivanov, rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo, kultuuriminister Urmas Paet, Reformierakonna noortekogu välissekretär Kalev Kallemets ja rahvastikuministri büroo juhataja Taavi Rõivas.

“On heameel, et Reformierakonna liikmed võtsid sisevalimistest aktiivselt osa. Tulemusena on kujunemas tugev nimekiri,” sõnas Reformierakonna erakonna peasekretär Kristen Michal.

5.-9. aprillini kestnud sisevalimistel osales 1124 reformierakondlast ehk ligi 30 protsenti erakonna liikmetest. Igal erakonnaliikmel oli kuus erineva kaaluga häält, esimese eelistusena nimetamine andis kandidaadile üheksa punkti, järgnevalt igal korral kahe punkti võrra vähem.

Savi sai 5873, Ansip 2639, Lang 2362, Kivi 2096, Gräzin 2038, Meikar 1885, Aaviksoo 1553, Ivanov 1338, Rummo 1329, Paet 1312, Kallemets 1254 ja Rõivas 848 häält.

Lõpliku nimekirja 13. juuniks toimuvaks europarlamendi valimiseks kinnitab 25. aprilli kogunev Reformierakonna üldkogu. Michal ütles, et sisevalimiste tulemused on aluseks kandidaadi kohale valimisnimekirjas, kuid võimalikud on muudatused, kuna ei saa välistada, et keegi võib näiteks kandideerimisest loobuda.

Euroopa Parlamendi valimised toimuvad avatud nimekirjade alusel, mis tähendab, et valituks osututakse vastavalt häälte arvule, mitte pole see seotud kohaga valimisnimekirjas.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt