Riigikogu asub muutma töölepinguseadust

Uudis
|
12.04.2004

06.04. Reformierakonna ja Rahvaliidu fraktsioonid esitasid Riigikogu menetlusse Eesti Vabariigi töölepingu seaduse ja töölepingu seaduse rakendamise seaduse muutmise seaduse eelnõu. Eelnõu jõustumisel viiakse kehtivasse Töölepinguseadusse sisse muudatused, mis tulenevad Eesti liitumisest Euroopa Liiduga ja sellega kaasnevast tööjõu vabast liikumisest. Muudatused loodetakse jõustada 1. maiks.

Samal ajal on Riigikogu menetluses uus Töölepinguseaduse eelnõu, millele peale esimest lugemist tehti enam kui 200 parandusettepanekut. Kõikide ettepanekute menetlemiseks tegi sotsiaalkomisjon lisatööpäeva.

“Töölepinguseadust käsitlevad Riigikogu fraktsioonid mure ja vastutustundega. Selle seaduse menetlemine kiirendatud korras ei ole otstarbekas. Tegemist on suure seadusega, mille järgi Eesti kõige varem järgmisest aastast elama hakkab,” ütles Riigikogu sotsiaalkomisjoni liige reformierakondlane Toomas Tein.

Teini sõnul tehakse sadade tuhandete Eesti inimeste töösuhteid reguleerima hakkava seaduse eelnõusse parandusettepanekuid veel ka teise lugemise käigus ja ka nende käsitlemine nõuab oma aja.

“Reformierakond toetab uut töölepinguseadust, mis toob töösuhete reguleerimisse kaasaegsust. Seaduse vastuvõtmiseni läheb aga veel aega. Samuti tuleb uue seaduse jõustumiseks aega jätta, et tööandjad ja töövõtjad saaksid ennast uue olukorraga kurssi viia,” sõnas Tein.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt