Rummo: kõik lapsed peavad kasvama perekonnas

Uudis
|
20.04.2004

Rahvastikuminister Paul-Eerik Rummo saatis täna Riigikogu fraktsioonidele ja sotsiaalkomisjonile Inge Ojala raamatu “Kas Sa võtad mind oma lapseks”, millega soovib tutvustada riigikogulastele vanemateta laste olukorda ning hooldusperede toetamise võimalusi.

Rummo kavatseb teha valitsuskoalitsioonile ettepaneku kaaluda võimalusi hooldusperede toetuse tõstmiseks 2100 kroonini lapse kohta kuus.

“Tutvudes selle raamatuga, tema autoriga ja mitme teise inimesega, kes on võtnud oma südameasjaks õige vanemliku hooleta laste saatuse, olen saanud kinnitust oma veendumusele: meie eesmärgiks ei saa olla ainult igasse peresse lapsed, vaid ka igale lapsele pere,” kirjutas Rummo oma pöördumises rahvaesindajate poole. “Täna maksab riik lastekodus hooldamisele peale ligi 6000 krooni, hooldus- ja eestkosteperedele aga vaid 900 krooni lapse kohta kuus. Samas ei ole kahtlust, et laste peres kasvatamine võimaldab paremini arvestada iga lapse individuaalsust ning kujundada lapses edasiseks eluks vajalikke harjumusi ja oskusi.”

Rahvastikuminister rõhutas, et lapse kasvamine kogenud hooldusperes ei tarvitse tähendada lapse ja tema bioloogiliste vanemate lõplikku lahutamist. “Sotsiaalministeeriumis on ettevalmistamisel mitmed uued meetmed, kus keskendutakse individuaalselt probleemide lahendamisele bioloogiliste perede aitamisel ja nõustamisel,” märkis Rummo. “Ka hooldusvanemad on üheks nendest, kes lapse eest hoolt kandes samaaegselt aitavad nõustada tema bioloogilisi vanemaid, et ideaalis jõuda bioloogilise perekonna taasühinemiseni.”

Lisainfo:
Taavi Rõivas
Rahvastikuministri büroo juhataja
5119799

NB! Tänasest võib rahvastikuministri kodulehel www.rahvastikuminister.ee leida infot vanemahüvitise, peretoetuste, viljatuse, lapsendamise ja hoolduspereks hakkamise kohta. Sealt leiab ka rahvastikuministri ettepanekud viljatusravi suuremaks kompenseerimiseks.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt