Reformierakondlased pärivad Repsilt aru Eesti Keele Instituudi ümberkorralduste kohta

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed eesotsas Heidy Purgaga esitasid täna Riigikogus haridus- ja teadusminister Mailis Repsile arupärimise, milles küsivad, kuidas aitavad ministeeriumi poolt kavandatavad muudatused Eesti Keele Instituudis kaasa eesti keele positsioonide tugevdamisele.

„Haridus- ja teadusministeeriumil on plaanis ümberkorraldused, mille kohaselt muutuksid Eesti Keele Instituudi tegevusega seotud ülesanded. Samas ei ole see kava Instituudi tööd ümber korraldada kooskõlas varasemate uuringute tulemuste ega soovitustega hoida eesti keele arendamine lahus järelevalvest, keelepoliitikast ning keelepoliitika rakendamisest. Samuti ei oleks plaan vastavuses teiste Euroopa riikide keelekorralduse ning keelepoliitika ajamise praktikaga,“ ütleb arupärimise Riigikogus üle andnud Heidy Purga.

„Leian, et pole vaja lõhkuda seda, mis hästi toimib, ja seda eriti nii tundlikus ja olulises valdkonnas nagu eesti keel. Seetõttu ootame ministrilt selgitusi selle kohta, milliseid rakenduslikke tegevusi plaanib haridus- ja teadusministeerium loodavasse Keeleametisse üle viia ning mida tehakse hetkel Eesti Keele Instituudis valesti, et olemasolevat on vaja ümber korraldada. Samuti huvitab meid, kas ja kui palju on ministeeriumil muudatuste tagajärjel kavas vähendada Eesti Keele Instituudi eelarvet ja millist lisandväärtust annab eesti keelele ametkondlik ümberkorraldus,“ sõnab Purga.

Arupärimise esitasid Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed Heidy Purga, Aivar Sõerd, Erkki Keldo, Vilja Toomast, Annely Akkermann, Signe Riisalo, Urmas Kruuse, Toomas Kivimägi, Liina Kersna, Yoko Alender ja Kristina Šmigun-Vähi.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt