Reformierakondlased pärivad Repsilt aru, miks ei antud tunnustatud õpetajatele meisterõpetaja kutset

Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liikmed eesotsas Liina Kersnaga esitasid täna Riigikogus haridus- ja teadusminister Mailis Repsile arupärimise, milles küsivad, kas ministri hinnangul peaks õpetajate kutset hinnates lähtuma õpetaja panusest Eesti haridusse või on sellest olulisem paari inimese subjektiivne hinnang ühele konkreetsele juhtumile.

 „15.jaanuari infotunnis kinnitas haridusminister, et enam kui 20 tuhande haridustöötaja seas on vaid 40 meisterõpetaja kutset omavat õpetajat. Arvestades meie laste suurepäraseid tulemusi PISA testides, võime järeldada, et tegelikult on meie koolides tuhandeid meisterõpetajaid, kes millegipärast ei ole taotlenud endale kaheksandat kutset ehk meisterõpetaja kutset,“ sõnab arupärimise üle andnud Liina Kersna.

 „Samas saime eilsest Eesti Ekspressist lugeda, kuidas kaks tunnustatud ja kogenud Tallinna Reaalkooli õpetajat ei saanud meisterõpetaja kutset, kuna väidetavalt nad ei käitunud väärikalt põhikooli lõpueksamite teemalisele saatele “Suud puhtaks” järgnenud arutelul ministriga,“ ütles Kersna, kelle sõnul küsitakse ministrilt, kas ka tema hinnangul käitusid kutset taotlenud õpetajad temaga vestluses ebaväärikalt ning millisel seisukohal oli kutsekomisjonis toimunud hääletusel haridus- ja teadusministeeriumi esindaja. „Kui kirgliku, aga argumenteeritud debati pärast saab õpetajaid karistada, siis ei ole meie ühiskonnas enam sõna vaba,“ ütleb Kersna.

 Arupärimise esitasid Riigikogu liikmed Liina Kersna, Kaja Kallas, Maris Lauri, Hanno Pevkur, Jüri Jaanson, Heidy Purga, Signe Riisalo, Signe Kivi, Kristina Šmigun-Vähi, Andres Sutt, Yoko Alender, Toomas Kivimägi, Annely Akkermann ja Andrus Seeme.


Toeta

Liitu püsiannetajatega

Liitu Reformierakonna püsiannetajate kogukonnaga, et saaksime liberaalse maailmavaate veelgi enamate inimesteni viia. Anna oma pikaajaline panus, et Eesti jätkaks paremal kursil!

Vaata lähemalt